Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce mistrzami Polski

25/05/2019, 17:47 GMT+2

W tym sezonie wygrali już Puchar Polski i właśnie dołożyli mistrzostwo kraju. Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pokonali we własnej hali Orlen Wisłę Płock 32:25 i po raz 16., a ósmy z rzędu, świętują tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Przed nimi jeszcze turniej Final Four Ligi Mistrzów.

- To będzie walka do samego końca, bój do upadłego - zapowiadał prawoskrzydłowy kielczan Arkadiusz Moryto.
Walka była, ale mecz rewanżowy tak naprawdę rozstrzygnął się dużo wcześniej.
W środę w Płocku kielczanie zremisowali z odwiecznym rywalem 26:26. W Hali Legionów gospodarze potrzebowali zwycięstwa. O ile pierwsza połowa była jeszcze wyrównana, o tyle w drugiej ich dominacja była niepodważalna.

Vive odjechało w drugiej połowie

Do przerwy prowadzili 15:12, a później ani na moment nie stracili kontroli nad boiskowymi wydarzeniami.
Gdy przewaga Vive niebezpiecznie zmalała do dwóch bramek (18:16), sprawy w swoje ręce wziął Luka Cindrić. Zrobił to tak, że emocje się skończyły. Chorwat trafił trzy razy z rzędu, było 22:16 i tak naprawdę już po meczu.
Gościom podcięło to skrzydła, a kielczanie pilnowali bezpiecznej zaliczki. Pękająca w szwach hala zaczęła świętować na dwie minuty przed końcem.