Piłka ręczna. Polska – Maroko: wynik meczu i relacja - Turniej Noworoczny

05/01/2023, 19:59 GMT+1

Reprezentacja Polski w czwartek pokonała w Katowicach Maroko 30:23 w swoim drugim meczu Turnieju Noworocznego piłkarzy ręcznych. Było to drugie zwycięstwo Biało-Czerwonych, którzy w tej imprezie szlifują formę przed nadchodzącymi mistrzostwami świata.

Jan Czuwara rzucił najwięcej bramek

W środę w pierwszym dniu zawodów Biało-Czerwoni pokonali Iran 32:27, a Belgia wygrała z Marokiem 30:28. Polacy w pierwszej połowie inauguracyjnego spotkania zaliczyli trzyminutowy przestój, stracili cztery gole z rzędu i do przerwy przegrywali 16:17.

Trener dostrzega jeszcze mankamenty

Na mecz z Marokańczykami trener Patryk Rombel solidnie przemeblował skład. Jego drużyna od początku dyktowała warunki gry. Rękę przyłożył do tego bramkarz Adam Morawski, który wygrał trzy pojedynki z rywalami i obronił rzut karny.
Goście mieli problemy ze sforsowaniem defensywy Biało-Czerwonych i z wypracowaniem sobie pozycji rzutowych. Do przerwy przegrywali sześcioma bramkami. Po zmianie stron Polacy prowadzili już 20:13, potem mieli okazję przetestować grę w potrójnym osłabieniu, co pomogło rywalom w odrobieniu części strat (20:17). W ostatnich minutach gospodarze znów odskoczyli przeciwnikom i przekonująco wygrali.
Szkoleniowiec naszej reprezentacji widzi jednak elementy gry, które wymagają poprawy przed mistrzostwami.
- Mankamenty w naszej grze jeszcze są. Patrzę na to spokojnie. Przed nami piątkowy mecz z Belgią, a potem będziemy już czekać na pierwsze spotkanie mistrzostw świata z Francuzami. Każde zwycięstwo jest ważne, dziś tym cenniejsze, że mieliśmy kilka trudnych momentów, potrafiliśmy z nich wyjść i przekonująco wygrać - ocenił selekcjoner.

Ostatni sprawdzian przed MŚ

W piątek, na zakończenie zawodów, zespół Rombla zagra z Belgią, a Maroko z Iranem. Wszyscy uczestnicy turnieju kończą przygotowania do MŚ.
Grupowymi rywalami Biało-Czerwonych na mundialu będą w pierwszej fazie Słowenia, Arabia Saudyjska i Francja. Mecz otwarcia między Polską a Trójkolorowymi rozpocznie się w katowickiej hali 11 stycznia o godz. 21. Polacy mecze fazy wstępnej rozegrają w Katowicach, w przypadku awansu do rundy głównej przeniosą się do Krakowa.
MŚ zostaną rozegrane w dniach 11-29 stycznia w Polsce i Szwecji. Tytułu będą bronić Duńczycy.
Polska – Maroko 30:23
Polska: Adam Morawski, Mateusz Kornecki – Piotr Chrapkowski, Damian Przytuła 3, Piotr Jędraszczyk 3, Michał Olejniczak 2, Krzysztof Komarzewski 2, Patryk Walczak, Bartłomiej Bis, Ariel Pietrasik 3, Jan Czuwara 10, Maciej Pilitowski, Maciej Gębala, Szymon Działakiewicz 3, Dawid Fedeńczak 2, Dawid Dawydzik 2.
Najwięcej bramek dla Maroka: Reda Razzouki 5, Mohammed Ezzine 4.
Kary: Polska – 12 minut; Maroko – 8 minut.
Autor: jac/twis / Źródło: PAP, eurosport.pl