Piłka ręczna: Krzysztof Komarzewski z Orlen Wisły Płock poznał wyniki badań kontuzjowanej ręki - Liga Europejska

23/02/2022, 16:44 GMT+1

Krzysztof Komarzewski po pechowym upadku na parkiet w meczu Ligi Europejskiej z Tatranem Preszów doznał złamania prawej ręki - poinformował w środę oficjalny serwis Orlen Wisły Płock. Skrzydłowego czekają jeszcze kolejne badania, które zadecydują o ewentualnej operacji.

Krzysztof Komarzewski po pechowym upadku w meczu Ligi Europejskiej z Tatranem Preszów

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w samej końcówce wtorkowego meczu, który rozgrywano na Słowacji. Nafciarze prowadzili różnicą 15 goli, gdy niespełna cztery minuty przed ostatnią syreną halę przeszył przeraźliwy wrzask Komarzewskiego.
UWAGA. WIDEO PONIŻEJ DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH
Skrzydłowy Wisły upadł na parkiet w niekontrolowany sposób, starając się powstrzymać jednego z rywali. Niestety prawa ręka, którą się podparł, nie wytrzymała impetu uderzenia. Telewizyjne powtórki nie pozostawiały wątpliwości, że doszło do bardzo poważnego urazu.

Wstępne wyniki badań

Zdruzgotany zawodnik opuścił boisko zalany łzami. Szybko zaopiekowały się nim służby medyczne, ale zdawał sobie sprawę z tego, że czeka go długa przerwa w grze. Od razu po meczu musiał udać się do miejscowego szpitala. Niestety obawy dotyczące jego urazu zostały potwierdzone.
"Krzysztof jest już po wstępnych badaniach. Jak się okazało, złamał on kość promieniową prawej ręki z przemieszczeniem" - przekazał w środę oficjalny serwis płockiej drużyny.
W komunikacie poinformowano również, że Komarzewskiego po powrocie do Polski czeka konsultacja lekarska, która wyjaśni, czy będzie musiał przejść operację.
Wisła ostatecznie zwyciężyła w Preszowie 29:15 i utrzymała prowadzenie w grupie A. Na dwie kolejki przed końcem tej fazy LE ma na swoim koncie 14 punktów (7 zwycięstw i 1 porażka). Tyle samo oczek zgromadziło drugie w tabeli Fuechse Berlin, z którym Nafciarze zmierzą się w ostatniej kolejce. Przed tą potyczką płocczanie zagrają jeszcze na własnym terenie z Tatranem.
Autor: jac/łup / Źródło: eurosport.pl, sprwislaplock.pl