Piłka ręczna. Gol Michała Daszka i obrona Adama Morawskiego wśród najlepszych akcji 6. kolejki Ligi Europejskiej

08/12/2021, 16:29 GMT+1

Gol Michała Daszka i obrona Adama Morawskiego znalazły się wśród najefektowniejszych akcji 6. serii spotkań Ligi Europejskiej. Jak w każdej kolejce Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) wybrała po pięć najlepszych trafień i interwencji bramkarzy.

Michał Daszek

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock we wtorkowy wieczór po emocjonującej końcówce pokonali w Hiszpanii zespół Bidasoa Irun 29:28. Było to ich czwarte zwycięstwo w piątym występie w bieżącej edycji tych rozgrywek. W tabeli grupy A ustępują tylko ekipie Fuechse Berlin, która nie straciła jeszcze punktów.
"Nafciarze" rozegrali dotychczas tylko pięć spotkań, gdyż ich listopadowy mecz z Bidasoą Irun w Płocku został przełożony na 16 grudnia z powodu licznych zakażeń koronawirusem wśród rywali.

Daszek na wagę zwycięstwa

We wtorek rezultat na wagę dwóch punktów dla płocczan w ostatniej akcji ustalił Daszek, za co został wyróżniony przez EHF.
Wiele wskazywało, że finisz będzie należeć do gospodarzy. W końcowych 10 minutach rzucili oni pięć goli z rzędu, doprowadzając do remisu 28:28.
Daszek przerwał jednak ich serię, oddając decydujący rzut na 4 sekundy przed ostatnim gwizdkiem, po odważnym wejściu między dwóch obrońców.
- Możemy wracać do Płocka w dobrych nastrojach. Gdybyśmy stracili w tym meczu choćby punkt, to nie byłby to dobry prognostyk przed niedzielnym spotkaniem z Kielcami - powiedział dyrektor sportowy polskiego zespołu Adam Wiśniewski.
Oprócz akcji kapitana Wisły wśród najefektowniejszych goli 6. kolejki LE znalazły się trafienia: Iana Tarrafety (PAUC Handball), Mohammada Sanada (USAM Nimes Gard), Simona Pytlicka (GOG) i Kiriła Łazarowa (HBC Nantes).

Popisy Morawskiego

Kilka znakomitych interwencji w konfrontacji z Bidasoą Irun zaliczył Morawski, za co również został nagrodzony przez EHF. Bramkarz pomógł swoim kolegom zbudować okazałą przewagę w pierwszej części meczu. Płocczanie po kilkunastu minutach prowadzili już 11:5, a Morawski na tym etapie gry miał 45 proc. skutecznych interwencji.
Autor: jac/PO / Źródło: eurosport.pl