Orlen Wisła Płock - Tatran Preszów: wynik i relacja - Liga Europejska piłkarzy ręcznych

01/03/2022, 21:25 GMT+1

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali kolejny mecz w Lidze Europejskiej. W przedostatniej kolejce fazy grupowej Nafciarze poradzili sobie przed własną publicznością z Tatranem Preszów 33:29. Za tydzień czeka ich mecz o awans z pierwszego miejsca w tabeli.

Przed spotkaniem z mistrzem Słowacji Wisła Płock była już pewna awansu do następnej rundy rozgrywek. Płocczanie czas nie mogli być jednak pewni pierwszego miejsca w grupie A, a co zatem idzie, trafienia na teoretycznie łatwiejszego rywala w następnej fazie.
Komplet punktów w starciu z Tatranem był więc obowiązkiem. Tym bardziej że rywale to zdecydowanie najsłabszy zespół w stawce. Wygrał tylko jedno spotkanie, a w pierwszym meczu z Wisłą u siebie uległ aż 15:29. To jak dotąd najwyższe zwycięstwo wicemistrzów Polski bieżącej edycji Ligi Europejskiej.

Wisła długo się rozpędzała

Początek spotkania w Orlen Arenie nie ułożył się jednak po myśli gospodarzy. Po 10 minutach przerywali 4:7. Martwiła kiepska skuteczność w ataku, a przede wszystkim wizytówka ekipy trenera Xaviego Sabate, czyli gra w defensywie.
Siedem minut później Wisła wreszcie zdołała doprowadzić do wyrównania. Świetną interwencją popisał się Adam Morawski, a kontrę wykończył Lovro Mihić.
Na przerwę to rywale schodzili jednak w lepszych nastrojach. Rzucili aż 16 bramek, czyli więcej niż w pierwszej konfrontacji z ekipą z Płocka. Wisła miała jedno trafienie mniej.
Druga połowa była równie wyrównana. Niżej notowani rywale wciąż byli w stanie dotrzymać tempa wicemistrzom Polski, rzucając przy tym niezwykle efektowe bramki.
Dopiero na nieco ponad przed końcem Nafciarze wreszcie byli w stanie wypracować sobie dwubramkową przewagę.
Tym sposobem udało się uniknąć niepotrzebnych nerwów w końcówce. Wisła wygrała 33:29.
Po 9 kolejkach Wisła wciąż przewodzi w grupie. Na zakończenie tej fazy zmierzy się za tydzień z mającym tyle samo punktów Fuechse Berlin. Mecz w Niemczech przesądzi o tym, kto zajmie pierwsze miejsce.