Orlen Wisła Płock - RK Nexe Nasice: wynik meczu o trzecie miejsce i relacja - Liga Europejska piłkarzy ręcznych

29/05/2022, 16:12 GMT+2

Mamy polską drużynę na podium tegorocznych rozgrywek Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. W niedzielnym meczu o trzecie miejsce Orlen Wisła Płock pokonała chorwacki RK Nexe Nasice 27:22.

Zapewne nie o takim meczu wieńczącym udział w rozgrywkach myśleli płocczanie. Na Final Four do Lizbony przyjechali z marzeniami występu w finale. Te jednak się nie ziściły.

Zrobili swoje

W sobotnim półfinale na ekipę z Orlen Areny czekała miejscowa Benfica, która okazała się po prostu za mocna i awans do finału zapewniła sobie zwycięstwem 26:19.
Zawodnikom Xaviego Sabate została więc walka o podium. Wisła zdawała się w niej skazana na wygraną już od samego, bardzo mocnego początku.
Polska ekipa zainaugurowała mecz od szybkiego, kilkubramkowego prowadzenia, które starała się sukcesywnie powiększać. W pewnym momencie pierwszej połowy prowadziła już 13:8, lecz wtedy nagle wpadła w trochę niezrozumiały dołek, który poskutkował pięcioma straconymi bramkami z rzędu i remisem 13:13.
Tuż przed gwizdkiem Dmitrij Żytnikow zdążył jeszcze trafić na 14:13, a Adam Morawski wybronić rzut wolny. Na przerwę Polacy schodzili więc, minimalnie prowadząc.

Lepiej niż przed rokiem

Na szczęście scenariusz pierwszej połowy w drugiej powtórzył się tylko częściowo. I częścią tą było stopniowe powiększanie prowadzenia przez ekipę z Płocka. Dobrze dysponowany był m.in. Lovro Mihić, który zdobył pięć bramek.
Finalnie Orlen Wisła już w żaden zakręt nie wpadła i mecz wygrała 27:22. Tym samym powetowała sobie niepowodzenie nie tylko z tegorocznego półfinału, ale też zeszłorocznego Final Four tychże rozgrywek, które zakończyła wtedy na najgorszym dla sportowca, czwartym miejscu.
O godzinie 19:00 czas na wielki finał. Tam rywalem Benfiki będzie broniący tytułu niemiecki SC Magdeburg. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosport Extra w Playerze.