Orlen Wisła Płock - PPD Zagrzeb: wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych 2022/23

15/12/2022, 22:17 GMT+1

Ta runda fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych nie będzie wspominana dobrze przez zawodników Orlen Wisły Płock. W czwartek ponieśli kolejną porażkę, tym razem 26:30 w 10. kolejce w domowej potyczce z PPD Zagrzeb.

Pomimo prowadzenia w tabeli PGNiG Superligi i niedawnego zwycięstwa 29:27 w prestiżowym starciu z Łomżą Industria Kielce w Europie płocczanie pokazują kompletnie inną twarz. Zupełnie ciemniejszą.

Zwycięstwo kontrolowane

W najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie dotychczas rozegrali dziewięć spotkań. Zwyciężyli tylko w dwóch, raz zremisowali i ponieśli aż sześć porażek. Mieli serię czterech kolejnych przegranych, którą w ostatnim w 2022 roku meczu próbowali przerwać.
Niestety bezskutecznie. Zawodnicy Xaviego Sabate już od pierwszych minut musieli odrabiać stratę do rywali z Zagrzebia.
Rywale w pewnym momencie pierwszej połowy mieli już cztery trafienia zaliczki, ale ostatecznie na przerwę schodzili, prowadząc tylko 14:13. Przez pierwsze 30 minut nie przegrywali ani razu.
Przez kolejne pół godziny także.

Powrót w lutym

W chorwackiej drużynie działał przede wszystkim kolektyw, aż trzech zawodników gości zdobyło po cztery bramki. W Orlen Wiśle wyróżniał się autor siedmiu trafień Michał Daszek, lecz na zwycięstwo tego grudniowego wieczoru to było stanowczo za mało. PPD triumfowało 30:26, zasłużenie, cały mecz kontrolując przebieg wydarzeń na parkiecie.
Płocczanie do gry w Europie powrócą dopiero w nowym roku, gdy 9 lutego podejmą SC Magdeburg.

Orlen Wisła Płock - PPD Zagrzeb 26:30

Autor: mb/łup / Źródło: eurosport.pl