Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce: wynik i relacja - Puchar Polski w piłce ręcznej

04/06/2022, 20:08 GMT+2

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali Łomżę Vive Kielce 34:27 w PGNiG Pucharu Polski. W Płocku długo czekali na trofeum, w końcu dopięli swego.

To pierwszy tytuł Wisły od 11 lat i pierwszy Puchar Polski od 14. I mały rewanż za 24 maja.
Wtedy oba zespoły zagrały w meczu, którego stawką było mistrzostwo Polski. Padł wówczas remis 20:20, ale to kielczanie cieszyli się z tytułu. Tym razem po końcowym gwizdku z radości szaleli piłkarze Orlenu Wisły oraz ich kibice.

Rozkręcili się

Sobotni finał miał inny charakter niż mecz ligowy. Wówczas dominowała twarda defensywa, sporo było brutalnych fauli i czerwonych kartek. Kibice zgromadzeni w hali w Tarnowie obejrzeli wiele efektownych akcji i znacznie więcej bramek. Mecz zaczął się obiecująco dla obrońców Pucharu.
Kielczanie zdobyli dwie bramki, potem po golu Szymona Sićki było 4:3, ale to było już ostatnie prowadzenie Łomży Vive w tym spotkaniu. Ekipa z Płocka rozkręcała się z każdą minutą i już w 16. prowadziła 9:5. Mistrzom Polski udało się nieco zniwelować stratę (9:7), ale końcówka pierwszej połowy należała znowu do Orlenu Wisły.

W ostatniej sekundzie przed przerwą Siergiej Kosorotow trafił do bramki i płocczanie schodzili do szatni prowadząc 17:13.

W drugiej połowie drużyna z Mazowsza szybko zbudowała 7-bramkową przewagę i ani na moment nie straciła kontroli nad meczem. Świetnie w bramce Orlenu Wisły spisywał się Krystian Witkowski, który został wybrany MVP finału.
Orlen Wisła Płock - Łomża Vive Kielce 34:27 (17:13)

Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Krystian Witkowski – Mikołaj Czapliński 2, Michał Daszek 4, Jan Jurecic 1, Siergiej Kosorotow 6, Przemysław Krajewski 1, Tin Lucin 1, Lovro Mihic 6, Abel Serdio 6, Leon Susnja, Zoltan Szita 4, Mirsad Terzic, Dmitri Żytnikow 3.

Łomża Vive Kielce: Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki – Alex Dujshebaev 4, Daniel Dujshebaev, Tomasz Gębala, Igor Karacic 4, Arciom Karalek 1, Arkadiusz Moryto 7, Dylan Nahi 1, Michał Olejniczak, Paweł Paczkowski 1, Miguel Sanchez, Szymon Sićko 4, Nicolas Tournat 5, Branko Vujovic.
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl, PAP