Orlen Wisła Płock - Fenix Toulouse HB: Wynik i relacja meczu - Liga Europejska

26/10/2021, 18:27 GMT+2

Orlen Wisła Płock wygrała drugie kolejne spotkanie w Lidze Europejskiej. W transmitowanym w Eurosporcie 1 i player.pl spotkaniu drugiej kolejki pokonała Fenix Toulouse 33:29.

Piłkarze ręczni z Płocka kontynentalną przygodę rozpoczęli bardzo spokojnie, od zwycięstwa w Szwajcarii z tamtejszym Pfadi Winterthur 35:23. W kolejnym starciu już tak łatwo miało nie być.

Odrobili straty

- We wtorek zagramy z Feniksem Tuluza i czeka nas zacięte spotkanie - przewidywał dyrektor sportowy wicemistrzów Polski Adam Wiśniewski. Miał rację - ten mecz miał w sobie bardzo wysokie napięcie.
Nafciarze zgodnie z przewidywaniami grali jak równy z równym z francuskim rywalem, aczkolwiek bardzo ważna okazała się dla nich minimalna przewaga, jaką udało się im wypracować na początku.
Na początku dalszej części pierwszej partii złapali co prawda mały kryzys, w którym tracili do Tuluzy już nawet trzy bramki, ale z czasem szybko się pozbierali i na przerwę schodzili, prowadząc 19:17.

Daszek brylował

Kolejna połowa przyniosła oczekiwane przez polskich kibiców potwierdzenie wysokiej sportowej klasy drużyny z Płocka. Miejscowi zawodnicy w Orlen Arenie zaczynali czuć się coraz pewniej i górować nad rywalami doświadczeniem oraz wykończeniem. Brylował pod tym kątem zwłaszcza zdobywca ośmiu bramek Michał Daszek.
Wisła drugą połowę wygrała 14:12, a cały mecz 33:19 i jak na razie cieszy się w Europie perfekcyjnym bilansem. Kolejny mecz w Lidze Europejskiej rozegra 16 listopada - znów u siebie - z Fuchse Berlin.
Transmisja w Eurosporcie i player.pl.
Orlen Wisła Płock - Fenix Toulouse 33:29 (19:17)
Wyniki innych meczów 2. kolejki i tabela grupy A Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych:CD Bidasoa Irun - Pfadi Winterthur 32:28 (16:10)
Fuechse Berlin - Tatran Presov 36:23 (18:12)