Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Dania - mistrzowie świata i olimpijscy za burtą

15/01/2020, 20:40 GMT+1

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej obfitują w nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Po tym jak z turniejem pożegnała się utytułowana Francja, teraz walizki muszą pakować aktualni mistrzowie świata i złoci medaliści igrzysk w Rio de Janeiro - Duńczycy.

Duńczycy w środę pokonali Rosję 31:28. W pierwszych spotkaniach przegrali z Islandią 30:31 i z trudem zremisowali z Węgrami 24:24. Przed ostatnią kolejką gier nie wszystko już zależało od nich.

Liczyli na Islandię

Chcąc awansować musieli wygrać z Rosją, ale przede wszystkim liczyć na porażkę Węgier z Islandią. Stało się jednak inaczej.
Madziarzy pokonali Islandię 24:18 (9:12). Dzięki takiemu rozstrzygnięciu oba te zespoły awansowały do drugiej rundy mistrzostw Europy.

9 minut bez gola

Myliłby się jednak ten, kto myślałby, że Islandczycy odpuścili środowy mecz. W pierwszej połowie grali bardzo dobrze i nie zanosiło się na wygraną Węgrów. Przegrywali oni już różnicą pięciu goli (7:12), a na przerwę schodzili z trzybramkową stratą do odrobienia.
W drugiej połowie Madziarzy przejęli jednak inicjatywę. Dzięki wspaniałej grze w obronie przez dziewięć minut zachowali czyste konto, a w sumie pozwolili rywalom rzucić tylko sześć bramek. W tej sytuacji wieczorny mecz Dania - Rosja nie miał już znaczenia.
Przypomnijmy, że z mistrzostwami Europy pożegnali się już Polacy, którzy przegrali wszystkie trzy mecze w grupie F.