Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022. Wygrane Francji i Hiszpanii

15/01/2022, 22:03 GMT+1

Dylan Nahi z Łomży Vive Kielce był najskuteczniejszym graczem reprezentacji Francji, która w sobotę wysoko pokonała Ukrainę 36:23 w meczu grupy C mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Drugie zwycięstwo w turnieju odnieśli również broniący tytułu Hiszpanie. Sensacją jest triumf Rosji, która ograła Norwegię. Siedem goli dla Sbornej rzucił rozgrywający Orlen Wisły Płock Dmitrij Żytnikow.

Dylan Nahi z meczu z Ukrainą

Francja nie zwalnia tempa na mistrzostwach Europy. Po zwyciestwie w pierwszej serii spotkań z Chorwacją 27:22, Trójkolorowi rozbili Ukrainę aż 36:23. Już do przerwy ekipa prowadzona przez Guillaume Gille'a prowadziła sześcioma golami. W drugiej połowie jeszcze powiększyła przewagę.
Najskuteczniejszym graczem we francuskiej kadrze był lewoskrzydłowy Łomży Vive Kielce Dylan Nahi, który zdobył pięć bramek. Po stronie Ukrainy najwięcej goli, siedem, rzucił Dmytro Horiha.
Tymczasem Chorwacja, po wspomnianej porażce z Francją, by nie komplikować sobie sytuacji, musiała wygrać z Serbią. Zawodnicy trenera Hrvoje Horvata byli lepsi od sąsiadów 23:20.
Hitem soboty było starcie broniących tytułu Hiszpanów z utytułowaną Szwecją. Po zaciętym meczu górą byli gracze z Półwyspu Iberyjskiego, którzy wygrali 32:28 i z dwoma zwycięstwami prowadzą w tabeli grupy E.
Po osiem goli rzucili Angle Fernandez Perez (Hiszpania) i Hampus Wanne (Szwecja).
Za dużą niespodziankę należy uznać zwycięstwo Rosji nad faworyzowaną Norwegią. Sborna wygrała 23:22, a do zwycięstwa poprowadził ją rozgrywający Orlen Wisły Płock Dmitrij Żytnikow, zdobywca siedmiu bramek.
W niedzielę swój drugi mecz na ME rozegra Polska. Po efektownym zwycięstwie 36:31 z Austrią, drużyna prowadzona przez Patryka Rombla zmierzy się z wymagającą Białorusią. Mecz rozpocznie się o 20:30.
Transmisje ze spotkania Biało-Czerwonych w Eurosporcie 1. Wszystkie mecze ME na żywo w player.pl.