Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych: Francja pokonała Chorwację

23/01/2016, 19:35 GMT+1

Francja pokonała Chorwację 32:24 w swoim drugim meczu 2. rundy fazy grupowej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Był to ich drugi triumf w tej fazie rozgrywek. W spotkaniu błysnął bramkarz, 39-letni Thierry Omeyer.

Tylko przez pierwsze minuty Chorwaci potrafili walczyć jak równy z równym z obrońcą tytułu mistrzowskiego. Prowadzili 1:0, 2:1 i ostatni raz 3:2. Było to w 7. minucie, po tym jak do bramki trafił Marko Kopljar.

11 bramek przewagi

Z czasem Trójkolorowi, którzy w sobotę zagrali bez Kentina Mahe, zacieśnili defensywę. W efekcie po pierwszych 30 minutach gry było 16:10.
Po wznowieniu gry Chorwaci pierwszego gola zdobyli dopiero w 35. min. (w sumie 8 minut bez celnego strzału z ich strony). Po zagraniu Manuela Strleka jego drużyna przegrywała 11:19.

Francuzi nie dopuścili do odrobienia strat przez rywala. W 38. min. prowadzili nawet 11 bramkami (22:11).

Gol bramkarza

Dobry występ zaliczył bramkarz Trójkolorowych Thierry Omeyer, który został najlepszym graczem meczu. W kocówce spotkania zdobył nawet bramkę, broniąc w sytuacji sam na sam i szybko rzucając przez całe boisko z własnego pola karnego!
Francuzi wygrali pewnie i w grupie 1. mają na swoim koncie 6 punktów i są bliscy awansu do półfinałów.
Następne spotkania ekipa znad Sekwany rozegra dopiero w środę. Zmierzy się wówczas z Norwegią.
Francja – Chorwacja 32:24 (16:10)

Najwięcej bramek - dla Francji: Luc Abalo 6, Michael Guigou 5, Daniel Narcisse 4 Valentin Porte 4, Cedric Sorhaindo 4; dla Chorwacji: Domagos Duvnjak 5, Zlatko Horvat 3, Marko Kopljar 3, Antonijo Kovacevic 3, Ivan Sliskovic 3.
Autor: ks/i / Źródło: sport.tvn24.pl, PAP