Mistrzostwa Europy 2022. Szwecja - Hiszpania. Niesamowita końcówka. Faul i karny - piłka nożna

30/01/2022, 20:12 GMT+1

To były emocje, jakie kibice lubią najbardziej. Finał mistrzostw Europy między Szwedami a Hiszpanami rozstrzygnął się po ostatniej syrenie. Rzut karny wykorzystał Niclas Ekberg.

Niedzielny mecz o tytuł w Budapeszcie miał bardzo emocjonujący przebieg. Starcie było bardzo zacięte, ale takiej końcówki mało kto się spodziewał.
Było niespełna pół minuty do końca i remis 26:26. Hiszpanie mieli piłkę, a jak się potem okazało, w roli ich negatywnego bohatera wystąpił Joan Canellas.

Kluczowa przerwa

Środkowy rozgrywający ekipy z Półwyspu Iberyjskiego zdecydował się na indywidualną akcję, ale został zatrzymany. Po chwili domagał się odgwizdania faulu i rzutu wolnego.
Szwedzi przejęli piłkę, a ich trener poprosił o przerwę na żądanie. Zostało 19 sekund.
Ekipa ze Skandynawii spokojnie prowadziła ostatnią, jak się potem okazało, akcję w spotkaniu. W końcu piłka trafiła do Albina Lagergrena. Ten w ostatniej sekundzie został sfaulowany przez Canellasa. Sędziowie podyktowali rzut karny. Zawodnik z Hiszpanii nie mógł uwierzyć w to, co się stało.

- Syrena już wybrzmiała, ale będziemy mieli rzut karny. To będzie wielka próba dla Niclasa Egberga - mówił w Eurosporcie Krzysztof Bandych.

Szwed spokojnie wykorzystał "siódemkę" i zapewnił tytuł ekipie ze Skandynawii - pierwszy mistrzostw Europy od 20 lat. Radości nie było końca.
Brązowy medal wywalczyli Duńczycy, którzy po dogrywce pokonali 35:32 Francję.
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl