ME w piłce ręcznej kobiet 2022. Czarnogóra - Francja: wynik meczu i relacja

20/11/2022, 19:33 GMT+1

Piłkarki ręczne Czarnogóry z brązowym medalem mistrzostw Europy. W przedostatnim meczu turnieju, rozegranym w słoweńskiej Lublanie, pokonały po dogrywce Francuzki 27:25 (13:13, 9:10, 5:3).

Czarnogóra to współgospodarz turnieju, była grupowym rywalem Polek. Porażka z tą drużyną zadecydowała o odpadnięciu naszej reprezentacji z rozgrywek już po pierwszej fazie imprezy.
Jak się okazało, Biało-Czerwone musiały uznać wyższość trzeciej drużyny mistrzostw. W spotkaniu o brąz sprawiła ona niespodziankę. Kilkanaście miesięcy temu Francuzki sięgnęły po złoto igrzysk i uważane były za główne kandydatki do powtórzenia tego sukcesu w tegorocznym Euro.

Potrzebna była dogrywka

Spotkanie było wyrównane od pierwszej minuty. Największą przewagę, trzech bramek, w drugiej połowie, uzyskała ekipa z Bałkanów. Francuzki zdołały wrócić do gry, doprowadziły do remisu, jednak ostatnie słowo należało do rywalek, które wygrały dogrywkę 5:3.
W zwycięskiej ekipie najskuteczniejsze były Jovanka Radicević i Durdina Jauković, które zapisały na koncie po sześć trafień.
Dla reprezentacji Czarnogóry to drugi medal w historii występów na Euro. Dokładnie dziesięć lat temu sięgnęły po złoto. Ich radość po niedzielnym meczu była ogromna.
W niedzielnym finale (początek o godz. 20.30) zmierzą się broniące tytułu Norweżki z Dunkami. Polska ostatecznie została sklasyfikowana na 13. miejscu.
Autor: TG/twis / Źródło: eurosport.pl