ME piłkarek ręcznych 2022. Nora Mork zachwyciła golem w meczu Norwegia - Szwecja [WIDEO]: TOP 5 goli

14/11/2022, 13:39 GMT+1

Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała pięć najładniejszych bramek weekendu na mistrzostwach Europy. Wygrała wspaniała, indywidualna akcja słynnej Norweżki Nory Mork w meczu ze Szwedkami.

Spośród pięciu trafień z dziewiątego i dziesiątego dnia mistrzostw aż dwa pochodzą z kapitalnego meczu Norwegia - Szwecja. Za najładniejsze uznano trafienie Mork z drugiej połowy.

Klasa Mork

Wydawało się, że 31-letnia norweska prawa rozgrywająca po otrzymaniu piłki od koleżanki poda ją do Kristine Breistol, jednak podanie tylko zamarkowała. Powtórki pokazały, że lewa rozgrywająca już wystawiała ręce do złapania piłki. Zaskoczone tym zwodem były też Szwedki, przekonane, że piłka zostanie oddana koleżance z zespołu. Mork to wykorzystała - przedarła się między rywalki i rzuciła gola dającego prowadzenie Norweżkom 19:18. To broniące tytułu zawodniczki ostatecznie zwyciężyły 27:25.
Z tego meczu wyróżniono też znakomity rzut w górny róg bramki Szwedki Melissy Petren. Gol ten zajął piąte miejsce.
W zestawieniu najefektowniejszych obron znalazło się miejsce dla norweskiej bramkarki Katrine Lunde, która w 51. minucie zatrzymała próbę Szwedki Linn Blohm. Najładniejszą interwencję w sobotnich i niedzielnych meczach, zdaniem EHF, wykonała Chorwatka Tea Pijević w spotkaniu z Dunkami. Marne to jednak pocieszenie - Skandynawki triumfowały 26:17.
W poniedziałek kolejna seria gier w grupie 1 fazy zasadniczej. O 18 Norweżki powalczą ze Słowenkami, a o 20.30 Węgierki zagrają ze Szwedkami. Oba mecze będzie można zobaczyć na antenie Eurosportu 1 i w Playerze.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl