Łomży Industrii Kielce - Pick Szeged: Wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych

03/11/2022, 21:12 GMT+1

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce pokonali u siebie w meczu Ligi Mistrzów węgierski Pick Szeged 37:30. Było to ich szóste spotkanie w rozgrywkach.

Kielczanie z pięciu poprzednich spotkań wygrali cztery, ulegając tylko Barcelonie. Dużo gorzej rozgrywki rozpoczął węgierski zespół. Pick przegrał pierwsze cztery mecze, aby potem zainkasować punkty, pokonując u siebie norweskie Elverum.

Przewaga od początku

Łomża wróciła na mecz Ligi Mistrzów we własnej hali po blisko miesiącu przerwy.
- W tych rozgrywkach każdy rywal jest trudny, ale u siebie zawsze chcemy wygrywać – mówił bramkarz kielczan Mateusz Kornecki. I faktycznie, Industria z roli faworyta wywiązała się bardzo dobrze.
Wynik spotkania otworzył Szymon Sićko. Potem między słupkami bramki gospodarzy szalał Andreas Wolff, a jego koledzy rzadko zawodzili w ataku. Po dziesięciu minutach i rzucie Arkadiusza Moryty kielczanie wyszli na prowadzenie 8:3.
W pewnym momencie przewaga gospodarzy wynosiła dziesięć trafień. Na przerwę schodzili z wynikiem 22:14, w czym pomógł między innymi karny obroniony przez Wolffa. Wiadomo było, że Węgrom będzie szalenie trudno odrobić straty.
Pierwsze minuty drugiej części to wymiana ciosów. Gościom nie udało się zniwelować strat do mniej niż ośmiu punktów.
Kielczanie w końcu jednak przyspieszyli. Po świetnym trafieniu Karalka zrobiło się 29:18. W pewnym momencie gospodarze zaczęli się mylić i Szeged zdołało poprawić wynik. Sześć minut przed końcem doszli nawet gospodarzy na cztery bramki (31:27).
Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 37:30.