Łomża Vive Kielce - FC Barcelona: wynik na żywo i relacja live - finał Ligi Mistrzów, Final Four, piłka ręczna

19/06/2022, 18:02 GMT+2

Łomża Vive Kielce przegrała z Barceloną w finale Ligi Mistrzów. Broniący tytułu Katalończycy w niedzielę triumfowali w Kolonii 37:35 po rzutach karnych. Tak relacjonowaliśmy decydujący mecz w serwisie eurosport.pl.

Srebrne medale najważniejszych klubowych rozgrywek w piłce ręcznej to również powód do dumy. Dziękujemy ekipie z Kielc za wspaniały sezon i naszym Widzom za to, że przeżywaliście te chwile z Eurosportem.

Ogromny smutek na twarzach mistrzów Polski. Zabrakło tak niewiele, by pokonać wielką Barceloną w finałowym starciu.
35:37 - Ludovic Fabregas pieczętuje jednak triumf Katalończyków. Barcelona obroniła tytuł w Lidze Mistrzów.
35:36 - Daniel Dujshebaev jeszcze daje nadzieję.
34:36 – dwa trafienia przewagi Barcy.
34:35 - Alex Dujshebaev przegrywa pojedynek z Gonzalo Perezem de Vardasem.
34:35 - Melvyn Richardson nie dał szans bramkarzowi.
34:34 - Igor Karacic też się nie myli.
33:34 - Dika Mem miał ogromne szczęście. Wolff znów o centymetry od obrony.
33:33 - Arkadiusz Moryto skutecznie odpowiada.
32:33 - Aleix Gomez trafia, choć Andreas Wolff bliski skutecznej obrony.
Tak, będzie konkurs rzutów karnych. Alex Dujshebaev nie trafił ostatniego rzutu na wagę zwycięstwa.
32:32 - Dika Mem ponownie wyrównuje stan meczu. Czyżby czekały nas rzuty karne?
32:31 – Karalek wywalczył kolejny rzut karny. Na gola zmieniło go Moryto.
31:31 – aj, nie myli się w ataku również Aitor Arino.
31:30 - Arkadiusz Moryto trafia bardzo ważny rzut karny! Vive na prowadzeniu.
30:30 – świetne otwarcie drugiej części dogrywki w wykonaniu kielczan. Daniel Dujshebaev wyrównał zaskakującym rzutem.
Barcelona z jednobramkowym prowadzeniem po pierwszej części dogrywki.
29:30 – z próbą Aleixa Gomeza bramkarz Łomży Vive niestety już sobie nie poradził.
29:29 - Alex Dujshebaev trafił tylko w słupek, ale Andreas Wolff pewnie zatrzymał kontrę Barcy.
Wolff odbija rzut Richardsona! Jest szansa wyjść na prowadzenie!
29:29 - Dylan Nahi pewnie trafia ze skrzydła.
28:29 - Timothey N’Guessan skutecznie z dystansu.
28:28 – obie ekipy nie wykorzystały swoich pierwszych akcji w dogrywce.
Przed nami dogrywka w wielkim finale. Patrząc na przebieg meczu, nie mogło być inaczej.
28:28 - Arciom Karalek doprowadza do remisu niemal w ostatniej sekundzie!
Tałant Dujszebajew wziął czas i rozpisał podopiecznym akcję, oby skuteczną.
27:28 - Obok bramki rzuca Dika Mem! Jest jeszcze nadzieja!
Władysław Kulesz zgubił piłkę w ataku w kluczowym momencie. To może mieć bolesne konsekwencje.
27:28 - Aleix Gomez nie myli się z rzutu karnego.
Niestety kielczanie w osłabieniu po faulu Tomasz Gębali.
27:27 - Arciom Karalek utrzymuje kielczan w grze! Ogromne emocje w końcowych minutach.
26:27 – Chwila nieuwagi i to Barca obejmuje prowadzenie dzięki trafieniom Mema i N’Guessana.
26:25 - Arkadiusz Moryto nie zraził się ostatnim niewykorzystanym karnym. Tym razem pewnie zmylił bramkarza i trafił do siatki.
25:25 - Alex Dujshebaev dał Vive prowadzenie, ale Melvyn Richardson od razu wyrównał.
24:24 - Andreas Wolff ratuje polski zespół przed groźną kontrą. Kielczanie zgubili piłkę w ataku, ale bramkarz był na posterunku.
24:24 – rezultat odczarował niestety Aleix Gomez, wykorzystując rzut karny.
24:23 – zamroził się wynik na kilka minut. Daniel Dujshebaev mógł dać Vive dwie bramki przewagi, ale faulował w ataku.
24:23 – Vive znów z przewagą dzięki Kuleszowi. Wolff również nie dał się zaskoczyć przeciwnikom.
23:23 - Melvyn Richardson doprowadza do kolejnego remisu.
23:22 – zaskakujący rzut Kulesza z dystansu, bramkarz nawet nie widział piłki.
22:22 - Dylan Nahi odzyskał prowadzenie dla Vive, ale błyskawicznie trafił w odpowiedzi Aitor Arino.
21:21 – Barcelona w osłabieniu doprowadza do remisu za sprawą trafienia Ludovica Fabregasa. Karalek na ławce kar.
21:20 - Arkadiusz Moryto niestety przegrał pojedynek z bramkarzem.
21:20 - Alex Dujshebaev faulowany, będzie karny i 2 minuty kary dla jednego z rywali.
21:20 - Dika Mem zatrzymany przez obronę mistrzów Polski.
21:20 – świetny fragment Vive. Nicolas Tournat i Alex Dujshebaev przechylają szalę na stronę Łomży Vive Kielce.
19:20 – potężna bomba Daniela Dujshebaeva, ale szybka odpowiedź Thiagusa Petrusa.
18:19 - Timothey N’Guessan znalazł lukę na skrzydle i Barca odzyskuje prowadzenie.
18:18 – nieskuteczny rzut Daniela Dujshebaeva.
18:18 - Aitor Arino niestety nie myli się pod drugą bramką.
18:17 – potężny rzut Władysława Kulesza, bramkarz bez szans na skuteczną interwencję.
17:17 – skuteczna riposta ze strony Domena Makuca.
17:16 - Daniel Dujshebaev daje mistrzom Polski długo wyczekiwane prowadzenie!
16:16 – świetna obrona Wolffa po rzucie Aitora Arino.
16:16 – Vive pod dużą presją, wydawało się, że już po akcji, ale Arciom Karalek zaskakującym rzutem trafia do siatki.
15:16 - Dika Mem wykorzystał grę w przewadze i Barca znów jest z przodu.
15:15 – Mocny rzut Dujshebaeva daje remis, ale Vive w osłabieniu. Nahi wylądował na ławce kar.
14:15 – błyskawiczna odpowiedź N’Guessana.
14:14 - Władysław Kulesz doprowadza do remisu w pierwszej akcji drugiej odsłony.
Mocno ściskamy kciuki! Za chwilę druga połowa.

Za nami bardzo wyrównana potyczka w pierwszej połowie finału Ligi Mistrzów. W zespole rywali znakomicie prezentuje się przede wszystkim Aleix Gomez, który zdobył już 6 bramek. Strata Vive wynosi jednak tylko jedno trafienie. Nie takie kielczanie już odrabiali.
13:14 – Barcelona zdążyła jednak odzyskać przewagę w ostatnich sekundach dzięki trafieniu Aleixa Gomeza. Przerwa.
13:13 – niesygnalizowany rzut Szymona Sićko!
12:13 - Blaz Janc przerwał niemoc strzelecką Barcy i odzyskał dla niej prowadzenie.
12:12 - Aleix Gomez próbował rzutu z ostrego kąta, ale Wolff nie zostawił mu dużo miejsca i piłka trafiła w słupek.
12:12 – faul w ataku kielczan. Szkoda tej szansy.
12:12 - Andreas Wolff instynktownie wybronił rzut Timothey’ego N’Guessana.
12:12 - Kielczanie wykorzystali grę w przewadze po karze dla Angela Fernandeza. Arciom Karalek doprowadził do remisu.
11:12 - Gonzalo Perez de Vardas pokonany przez Alexa Dujshebaeva.
10:12 - Igor Karacic trafia do siatki, ale Aleix Gomez wykorzystał zagapienie mistrzów Polski i błyskawicznie odpowiedział.
9:11 - Aleix Gomez pewnie z rzutu karnego po faulu Alexa Dujshebaeva.
9:10 – już tylko jeden gol straty! Alex Dujshebaev znakomicie sobie poradził pod bramką rywali.
8:10 – pierwszy rzut karny dla Łomży Vive skutecznie wykorzystany przez Arkadiusza Moryto.
7:10 - Haniel Langaro powiększa prowadzenie hiszpańskiej drużyny.
7:9 – Gol Mema i błyskawiczna odpowiedź graczy Vive.
6:8 - Gonzalo Perez de Vardas odpowiada jednak tym samym, broniąc rzut Arcioma Karaleka.
6:8 - Dika Mem zatrzymany przez Andreasa Wolffa.
6:8 – Ależ bomba Branko Vujovicia z dystansu! Bramkarz był bez szans.
5:8 - Aleix Gomez pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na nim.
5:7 – Moryto nie wykorzystał jednak szansy do zmniejszenia strat do rywali.
5:7 – świetna interwencja Andreasa Wolffa po rzucie N'guessana.
5:7 – Sićko odważnie przedarł się przez obronę rywali, a jego akcja została nagrodzona zdobyciem bramki.
4:7 – niestety tylko na chwilę. Angel Fernandez znów popisał się skutecznością.
4:6 - Szymon Sićko zmniejsza straty do dwóch bramek.
3:6 – Barca podkręca tempo i powiększa przewagę golami Aleixa Gomeza i Diki Mema. Dla Vive trafił Branko Vujovic.
2:4 – niestety już dwa trafienia przewagi dla Katalończyków po kontrze Angela Fernandeza.
2:3 - Branko Vujovic wyrównał, lecz Barca jest bardzo skuteczna w pierwszych minutach. Timothey N’Guessan autorem trzeciego gola dla rywali.
1:2 – Strata Igora Karacicia, z drugiej strony nie myli się Angel Fernandez.
1:1 Nicolas Tournat otworzył wynik dla Vive, ale błyskawicznie odpowiedział Aleix Gomez.
Szczelna obrona kielczan na początku. Rywale pod presją po sygnalizacji gry pasywnej nie zakończyli akcji golem.
Ruszamy! Barcelona rozpoczęła od środka.
Tak, tak, to już czas na finał Ligi Mistrzów.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa są już boisku. Teraz wbiegają na nie zawodnicy Barcelony.
W Kolonii rozpoczęła się już oficjalna prezentacja dwóch najlepszych drużyn Ligi Mistrzów 2021/2022.
W ekipie mistrzów Polski panują bojowe nastroje. Oto co miał do powiedzenia przed kamerą Eurosportu Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomży Vive Kielce:
W tej edycji tych elitarnych rozgrywek pozostała więc już tylko jedna, ale najważniejsza niewiadoma. Łomża Vive czy Barca? Przekonamy się już niebawem. Początek meczu o 18. Przypominamy, że transmisję można oglądać w Eurosporcie 1 lub Eurosporcie Extra w Playerze.
W niedzielę w Kolonii rozegrano już mecz o 3. miejsce. Emocjonujące spotkanie pomiędzy THW Kiel i Telekomem Veszprem rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Po brązowe medale sięgnęła drużyna z Niemiec.
Od wczesnych godzin południowych Kolonia jest dziś żółto-biało-niebieska.

Sędziami dzisiejszego finału będą Matija Gubica i Boris Milosević z Chorwacji. Ta doświadczona para arbitrów niespełna miesiąc temu prowadziła pamiętny mecz o mistrzostwo Polski.
Mimo niekorzystnego ogólnego bilansu w konfrontacjach z Barceloną, to ostatnie dwie konfrontacje z tym rywalem - obie w fazie grupowej bieżącej edycji - wygrała Łomża Vive. Obie różnicą dwóch bramek.
W zespole mistrza Hiszpanii wystąpi dziś trzech byłych zawodników Vive: Blaż Janc, Luka Cindrić i Angel Fernandez Perez.
W zespole z Kielce nie było dużej euforii po wczorajszym awansie. Trener i zawodnicy powtarzają jednogłośnie, że przyjechali do Kolonii po dwa, a nie jedno zwycięstwo.
Rywalem zespołu Talanta Dujszebajewa jest broniąca tytułu Barcelona, która aż dziewięć razy triumfowała w rozgrywkach. W półfinale pokonała THW Kiel 34:30.
W sobotnim półfinale w Lanxess Arenie kielczanie po zaciętym i emocjonującym meczu pokonali Telekom Veszprem 37:35.
Dzień dobry. Liczymy, że 19 czerwca 2022 roku na zawsze zapisze się w polskim szczypiorniaku złotymi zgłoskami. W okolicy 19.30 powinno być wiadomo, czy Łomża Vive Kielce powtórzy sukces z 2016 roku i drugi raz w historii wygra Ligę Mistrzów.
ŁOMŻA VIVE KIELCE - FC BARCELONA 35:37 po rzutach karnych
Autor: red / Źródło: eurosport.pl