LM piłkarzy ręcznych. Trzy najpiękniejsze bramki padły w Kielcach

20/04/2015, 11:21 GMT+2

Trzy z pięciu najpiękniejszych bramek ćwierćfinałów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych padły w niedzielę w Kielcach - ocenili eksperci z Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Dwie z nich były dziełem zawodników mistrza Polski.

Patrząc na listę najpiękniejszych bramek ćwierćfinału LM, nikt nie może mieć wątpliwości, że najbardziej widowiskowe spotkanie odbyło się w Kielcach między Vive a macedońskim Vardarem Skopje. Według ekspertów z Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej w Hali Legionów padły aż trzy z pięciu najbardziej widowiskowych trafień tej fazy rozgrywek.

Jurecki najpiękniejszy

Na piątym miejscu znalazła się efektowna bramka dla Vardaru Skopje rzucona w 26. minucie przez Słoweńca Matjaza Brumena na dalszy słupek (przy stanie 12:11 dla Vive). Na trzecim miejscu w zestawieniu sklasyfikowano trafienie chorwackiego skrzydłowego Vive Ivana Cupicia z szóstej minuty (na 3:2). Zawodnik w tylko sobie znany sposób "zmieścił" piłkę w bramce Arpada Sterbika rzucając z dużego kąta, na milimetry mijając jednego z najlepszych bramkarzy świata.

Według ekspertów EHF na miano najpiękniejszej bramki ćwierćfinału zasłużył rzut Michała Jureckiego z ostatniej sekundy przed przerwą, kiedy w powietrzu przejął podanie Tomasza Rosińskiego i natychmiast skierował piłkę do bramki Vardaru, ustanawiając wynik pierwszej połowy na 16:14. W niedzielnym meczu Jurecki wpisał się na listę strzelców sześciokrotnie.

Droga do Wiednia otwarta

Dzięki zwycięstwie w dwumeczu nad Vardarem (22:20 przed tygodniem w Skopje i 33:31 w niedzielę w Kielcach) piłkarze ręczni Vive po raz drugi w swojej historii awansowali do Final Four Ligi Mistrzów. Prestiżowy turniej czterech najlepszych drużyn Europy odbędzie się 30 i 31 maja w hali Lanxess Arena w Kolonii

Losowanie półfinałowych par odbędzie się we wtorek o 11.30 w Wiedniu. Oprócz Vive do Final Four dotarły także THW Kiel, FC Barcelona oraz MKB Veszprem.
Autor: ks/twis / Źródło: PAP, sport.tvn24.pl