Najlepsza interwencja, trzeci najładniejszy gol. Federacja doceniła graczy Łomży Vive

18/02/2022, 11:54 GMT+1

Doskonały występ i historyczne zwycięstwo we Flensburgu piłkarzy ręcznych Łomży Vive Kielce znalazły swoje odzwierciedlenie w podsumowaniu 11. kolejki Ligi Mistrzów. Interwencja Andreasa Wolffa została uznana za najpiękniejszą, a Dylan Nahi ze swoim trafieniem zajął trzecie miejsce.

W meczu tygodnia mistrzowie Polski wygrali w "Piekle Północy", jak mówi się o hali Flensburga, 33:25. W bramce kieleckiej ekipy świetnie spisywał się Wolff. W pierwszej połowie obronił trzy rzuty karne i w dużej mierze dzięki niemu goście schodzili na przerwę prowadząc 14:12.

MVP Wolff i piękna, zespołowa akcja kielczan

Ostatecznie niemiecki bramkarz został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu (MVP), a jego interwencja z 14. minuty została przez władze Europejskiej Federacji (EHF) wybrana za najpiękniejszą w całej kolejce. Wolff w doskonały sposób zatrzymał w sytuacji sam na sam biegnącego w kontrze genialnego skrzydłowego Hampusa Wanne.
W zestawieniu pięciu najładniejszych trafień kolejki wysoko został oceniony gol Nahiego z 56. minuty. Najpierw doskonałym podaniem tyłem popisał się Igor Karacić, piłkę przejął Artsiom Karalek, który między nogami podał ją do Francuza, a ten technicznym rzutem zaskoczył w bramce Kevina Moellera.
Wyżej oceniono tylko bramki gracza Elverum Erica Johanssona (w meczu z THW Kiel) oraz obrotowego Dinama Bukareszt Mohameda Mamdouha (z Barceloną).
Zespół Talanta Dujszebajewa z dorobkiem 16 punktów wciąż jest liderem grupy B. Dwa oczka mniej mają szczypiorniści Barcy. W najbliższą środę Łomża Vive podejmie w Hali Legionów Motor Zaporoże.