LM piłkarzy ręcznych. Andreas Wolff i Tin Lucin wyróżnieni - Najlepsi w 8. kolejce Ligi Mistrzów [WIDEO]

02/12/2022, 15:30 GMT+1

Polskie drużyny ze zmiennym szczęściem radziły sobie w 8. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, mimo to na duże wyróżnienie zapracowali zarówno przedstawiciel Łomży Industrii Kielce - Andreas Wolff, jak i Orlen Wisły Płock - Tin Lucin.

W serii gier, która rozpoczynała rundę rewanżową piłkarze ręczni z Kielc pokonali w środę na wyjeździe Elverum 27:26, natomiast dzień później płocczanie ulegli w Orlen Arenie graczom Dinama Bukareszt 26:28.

19 obron Wolffa, 10/10 Lucina

Najlepszym zawodnikiem starcia w Norwegii uznano bramkarza Łomży Industrii. Wolff zwłaszcza w ostatnich minutach pokazał, jak ważnym graczem jest dla mistrzów Polski. W całym meczu odbił 19 piłek rywali, broniąc z 42-procentową skutecznością. Jego interwencja z pierwszej połowy, gdy zatrzymał Daniela Blomgrena została nawet uznana za trzecią najefektowniejszą w tym tygodniu.
Ładniejszymi, zdaniem europejskiej federacji (EHF), popisali się jedynie Dino Slavić z PPD Zagrzeb oraz Viktor Hallgrimsson z Nantes (z Aalborgiem). Chorwat został uznany również najlepszym bramkarzem całej 8. kolejki. W wydatnym stopniu swoimi 14 obronami przyczynił się do sensacyjnej wygranej z Telekomem Veszprem.
Kapitalny, wręcz perfekcyjny mecz w tej serii rozegrał jego rodak z Orlen Wisły. Wprawdzie wicemistrzowie Polski ulegli Rumunom, ale Lucin zakończył mecz z dorobkiem 10 goli. Na uwagę zasługuje fakt, że 23-letni Chorwat wykorzystał wszystkie dziesięć rzutów. Nie może dziwić, że został uznany najlepszym lewym rozgrywającym tej kolejki. Jego kapitalny rzut w okienko z 15. minuty zajął trzecie miejsce w zestawieniu pięciu najefektowniejszych bramek.
Wyżej oceniono tylko piękną wrzutkę graczy Picku Szeged, zakończoną golem Bogdana Radivojevicia (w meczu z Celje) oraz techniczny majstersztyk Domena Makuca z Barcelony (w spotkaniu z THW Kiel).