Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: najładniejsze bramki 3. kolejki

01/10/2021, 13:32 GMT+2

Europejska Federacja Piłki Ręcznej jak co kolejkę wybrała najładniejsze bramki w Lidze Mistrzów. Wśród wyróżnionych za 3. serię gier wysoko znalazło się trafienie z ostatniego meczu Łomży Vive Kielce. Niestety, nie dla mistrzów Polski, a Motoru Zaporoże.

Po dobrym początku meczu na Ukrainie kielczanie zaczęli mieć niespodziewane problemy. W dodatku seryjnie marnowali rzuty karne. Z dziewięciu wykorzystali tylko dwa. W efekcie na pięć minut przed końcem Motor niespodziewanie wygrywał 23:22.
Mistrzowie Polski zwarli jednak szyki, a świetnie w ich bramce zaczął spisywać się Andreas Wolff. To dzięki jego interwencjom w 58. minucie przyjezdni odzyskali prowadzenie, które udało się utrzymać do końca. Zwyciężyli 26:25, odnosząc drugą wygraną w tej edycji.

Popisowy lob, magiczna wkrętka, potężny rzut

Spośród dziesięciu najładniejszych goli 3. kolejki aż trzy pochodziły właśnie ze spotkania w Zaporożu. Autorem jednego z nich skrzydłowy Łomży Vive Sigvaldi Gudjonsson. Islandczyk popisał się znakomitą wkrętką, po której piłka spokojnie wturlała się do siatki. Aż dziw bierze, że EHF umieściła to trafienie dopiero na miejscu siódmym.
Dziewiątą pozycję zajął skrzydłowy Motou Zakhar Denisow, który fantastycznie przelobował Wolffa. Wyższą, bo 3. lokatę, zajął doskonały rzut Artema Kozakiewicza.
Mimo że do końca pierwszej połowy środowego spotkania zostały dwie sekundy, gospodarze szybko wyprowadzili akcję od swojej bramki, najskuteczniejszy na parkiecie Aidenas Malasinskas (zdobył dziewięć bramek) podał piłkę do Kozakiewicza, a ten praktycznie bez zastanowienia rzucił z całej siły lewą ręką. Piłka wylądowała w samym okienku bramki strzeżonej wówczas przez Mateusza Korneckiego. Bramka ta ustaliła wynik do przerwy 13:14.
Władze europejskiej federacji wyżej oceniły tylko dwa gole - piękną akcję Montpellier w starciu z THW Kiel zakończoną rzutem Lucasa Pellasa - 2. miejsce oraz doskonałą wrzutkę i gola Rasmusa Lauge dla Telekomu Veszprem w rywalizacji z Barcą.
"Czarodzieje piłki powracają" - napisano na oficjalnym Twitterze EHF.

Wyniki 3. kolejki:Grupa A
środa, 29 wrześniaHC Vardar 1961 Skopje - Aalborg HB 30:28 (16:16)
PPD Zagrzeb - Elverum Handball 27:27 (14:11)czwartek, 30 wrześniaMieszkow Brześć - MOL-Pick Szeged 25:28 (12:16)
Montpellier HB - THW Kiel 37:30 (18:14)