Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych 2022: Flensburg - Barcelona, PSG - THW Kiel: wyniki ćwierćfinałów - piłka ręczna

11/05/2022, 19:00 GMT+2

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych wkroczyła w decydującą fazę. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym SG Flensburg-Handewitt przegrał przed własną publicznością z FC Barceloną 29:33. Później znakomite zawody rozegrał Kamil Syprzak, a jego PSG zremisowało z THW Kiel 30:30.

Pomimo iż mecz odbywał się w Niemczech, to jego faworytem była Duma Katalonii. Hiszpanie, którzy zakończyli fazę grupową na drugim miejscu, tuż za plecami Łomży Vive Kielce, dzięki czemu bezpośrednio awansowali do ćwierćfinału, są wymieniani również w gronie kandydatów do wygrania całych rozgrywek.
Natomiast Flensburg musiał rozegrać dwumecz w 1/8 finału. Pokonał w nim węgierskie SC Pick Szeged.

Dominacja Barcelony. Awans na wyciągnięcie ręki

Wielki potencjał zawodnicy Barcelony potwierdzili już do przerwy, na którą schodzili z pięciobramkowym prowadzeniem (18:13). Gospodarze w końcówce pierwszej połowy i tak byli w stanie nieco podreperować wynik, bowiem dość długo przegrywali nawet siedmioma trafieniami.
Po powrocie na parkiet Flensburg nie poszedł jednak za ciosem. Wręcz przeciwnie, to Barcelona zaczęła budować przewagę. Ta znów zaczęła oscylować w okolicach siedmiu bramek (24:17).
Od tego momentu goście nieco spuścili z tonu. Stracili cztery bramki z rzędu, dając nadzieję Flensburgowi, że nie wszystko jeszcze stracone. Na całkowite zniwelowanie strat Barcelona już nie pozwoliła, choć w drugiej połowie to niemiecki zespół rzucił o jedną bramkę więcej.
Finalnie górą byli jednak Hiszpanie, którzy triumfowali 33:29. Ten wynik stawia ich w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Syprzak ratował PSG w trudnych momentach

W drugim środowym ćwierćfinale PSG z Syprzakiem w składzie grało z THW Kiel.
Mecz od samego początku był niezwykle wyrównany. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili jednak zawodnicy z Kilonii. Mistrzowie Niemiec prowadzili 16:14.
Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Jednym z bohaterów gospodarzy był Syprzak. Reprezentant Polski najpierw rzucił bramkę na 28:28, a chwilę później znów doprowadził do remisu - 29:29.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 30:30.
Pomimo braku zaliczki przed rewanżem Syprzak może być jednak z siebie zadowolony. Z dorobkiem siedmiu trafień był niemal najskuteczniejszym graczem na boisku. Więcej - osiem - zdobył jego kolega z zespołu Nedim Remili.

Vive wkracza do gry

W czwartek pierwszy półfinał rozegrają zawodnicy Łomży Vive Kielce. Mistrzowie Polski zmierzą się na wyjeździe z francuskim Montpellier HB.
Początek mecz o godzinie 20.45. Transmisja w Eurosporcie 1 i Eurosporcie Extra w Playerze.Rewanż w Hali Legionów w Kielcach odbędzie się w środę, 18 maja - również o tej samej godzinie.
Program pierwszych meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów (wszystkie mecze w Playerze):