Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych 2022/23. Łomża Industria Kielce - HBC Nantes. Wynik i relacja z meczu

14/09/2022, 20:22 GMT+2

Od zwycięstwa u siebie 40:33 z HBC Nantes zawodnicy Łomży Industrii Kielce rozpoczęli rywalizację w Lidze Mistrzów 2022/23. Mistrzowie Polski od początku kontrolowali przebieg meczu.

Arciom Karolok podczas meczu z Nantes

Pod nową nazwą i wzmocniona takimi zawodnikami jak m.in. Nedim Remili czy Benoit Kounkoud kielecka drużyna w środę rozpoczęła walkę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Poprzednią zawodnicy trenera Tałanta Dujszebajewa zakończyli dopiero na finale, w którym po rzutach karnych przegrali z Barceloną.
Pierwszym rywalem Łomży Industrii Kielce była drużyna HBC Nantes. Warto zauważyć, że od 2017 roku ekipa z Kielc nie potrafiła wygrać meczu na inaugurację Ligi Mistrzów. Poprzednio, bardzo niespodziewanie, zespół z Kielce przegrał na wyjeździe z Dinamo Bukareszt.
- Fajnie byłoby w końcu zacząć od zwycięstwa - mówił trener Industrii Łomży Kielce.
- Mamy wiele atutów jak młodość i ambicja zawodników. W poprzednich sezonach brakowało nam doświadczenia. Pamietam trudny okres, gdy po igrzyskach w Tokio problemy zdrowotne miał Alex Dujshebaev i kilku innych graczy. Nie mieliśmy odpowiednio wielu zawodników, którzy potrafiliby wziąć na siebie odpowiedzialność w trudnych momentach. Dlatego zrobiliśmy transfery, które są odpowiedzią na tę potrzebę - dodał szkoleniowiec w rozmowie z klubowym magazynem #dawajDAWAJ.
W Hali Legionów gospodarze szybko zaznaczyli, kto jest faworytem. Mecz rozpoczęli od prowadzenia 4:0, a następnie 8:3. Świetnie spisywał się Igor Karacić, dobrze bronił Mateusz Kornecki.
W 17. minucie meczu goście zbliżyli się na trzy bramki. Słabe wejście zaliczył Remili, który oddał niecelny rzut i miał stratę.
W końcówce pierwszej połowy kielczanie znów odskoczyli i na przerwę schodzili, prowadząc 23:18. W tym momencie najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Nicolas Tournat, wychowanek drużyny z Nantes, który rzucił pięć goli przy stuprocentowej skuteczności.
Podobnie jak pierwszą połowę, również drugą kielczanie rozpoczęli w dobrym stylu. Po 10 minutach gry po przerwie Łomża Industria prowadziła już 30:22. Ozdobą meczu był sytuacyjny rzut Dylana Nahiego.
Gospodarze kontrolowali mecz do samego końca. Łomża Industria Kielce wygrała z HBC Nantes 40:33 i przełamała klątwę pierwszego spotkania sezonu w Lidze Mistrzów.
Z sześcioma golami najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiej ekipy był Tournat. Po pięć dorzucili Szymon Sićko, Karacić i Arkadiusz Moryto.
Łomża Industria Kielce - HBC Nantes 40:33 (23:18)
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl