Liga Mistrzów 2021/22. Łomża Vive Kielce - Paris Saint-Germain: wynik i relacja - piłka ręczna

27/10/2021, 18:30 GMT+2

Łomża Vive Kielce z piątym zwycięstwem w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Polski zespół w środowy wieczór pokonał w Hali Legionów Paris Saint-Germain 38:33 w 6. kolejce europejskich rozgrywek.

Dylan Nahi

Po czterech kolejnych zwycięstwach z Telekomem Veszprem, Motorem Zaporoże, Flensburgiem-Handewitt i FC Porto kielecki zespół tym razem nie dał szans trzeciej drużynie poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. PSG w sześciu ostatnich latach pięciokrotnie kończyło te rozgrywki na podium, ale w trwającym sezonie doznało już trzeciej porażki na międzynarodowej arenie.

Skuteczny Nahi

Ponad trzy minuty przyszło nam czekać na pierwsze trafienie w hitowym starciu grupy B, lecz gdy worek z bramkami wreszcie się rozwiązał, oglądaliśmy fantastyczne, ofensywne widowisko.
Vive już w pierwszej części spotkania wypracowało sobie solidną przewagę, imponując skutecznością w ataku. Przodował w tym Dylan Nahi, czyli były zawodnik PSG, który latem przeszedł do kieleckiego klubu. Reprezentant Francji do przerwy wszystkie pięć oddanych rzutów zamienił na gole, popisując się przy tym efektowną grą. Znakomicie pod bramką PSG spisywał się również Szymon Sićko.
Z kolei w bramce Łomży Vive w pierwszej odsłonie świetnymi interwencjami imponował Andreas Wolff i w efekcie kielczanie wygrali tę część meczu aż 19:14.
Paryżanie wrócili na boisko po przerwie zdeterminowani do szybkiego odrabiania strat. W zaledwie kilka minut niemal zniwelowali różnicę. Po kolejnym golu Elohima Prandiego goście przegrywali już zaledwie 19:21.
Zespół prowadzony przez trenera Tałanta Dujszebajewa w porę odzyskał jednak kontrolę nad wydarzeniami w tym meczu. Mistrzowie Polski zdobyli cztery bramki z rzędu, odskakując ponownie na bezpieczną przewagę, której nie oddali już do ostatniego gwizdka. Ostatecznie Vive ograło PSG różnicą pięciu goli.

Gole Hansena nie wystarczyły

Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli Nahi i Sićko, którzy zaliczyli po sześć trafień. W zespole z Paryża bezbłędny był Mikkel Hansen, który wykorzystał 8 rzutów karnych. Kamil Syprzak zakończył spotkanie z trzema bramkami.
Vive jako pierwszy zespół grupy B wywalczyło już pięć zwycięstw w tym sezonie Ligi Mistrzów. Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w grupach bezpośrednio awansują do ćwierćfinału. Zespoły z miejsc 3-6 w dwumeczu zagrają o najlepszą ósemkę.
Final Four tradycyjnie odbędzie się w Kolonii. W 2022 roku planowany jest na 18-19 czerwca.