Liga Europejska 2021/22. Top 5 pierwszych meczów ćwierćfinałowych: Adam Morawski i Dmitrij Żytnikow wyróżnieni

28/04/2022, 13:25 GMT+2

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) wybrała najlepsze gole i obrony pierwszych meczów ćwierćfinałowych Ligi Europejskiej. W obu zestawieniach wysoko znaleźli się zawodnicy Orlen Wisły Płock.

Wicemistrzowie Polski wygrali we wtorek w Schaffhausen z Kadetten 33:31. Ze Szwajcarii mogli wyjeżdżać z większą zaliczką, ale słabo spisali się w ostatnich minutach. Jednym z najskuteczniejszych zawodników Nafciarzy był Dmitrij Żytnikow, zdobywca pięciu bramek.

Przegrali tylko z jednym piłkarzem

EHF wyróżniła trafienie Rosjanina z 42. minuty. Rozgrywający przyjezdnych znalazł lukę między dwoma zawodnikami Kadetten i oddał kapitalny rzut z biodra. Piłka wylądowała w samym okienku bramki Kristiana Pilipovicia. Gol ten znalazł się na drugim miejscu zestawienia najładniejszych trafień.
Wyżej oceniono tylko wspaniały, techniczny rzut z rzutu karnego Fahrudina Medicia z chorwackiego RK Nexe w starciu z duńskim GOG.
To jednak nie koniec wyróżnień dla Orlen Wisły. Na drugim miejscu zestawienia pięciu najlepszych obron bramkarzy widnieje Adam Morawski. W 25. minucie reprezentant Polski w popisowy sposób zatrzymał w sytuacji sam na sam Marvina Liera.
"Loczek" przegrał tylko z Mikem Jensenem z Magdeburga. W głównej mierze dzięki jego interwencji niemiecki zespół pokonał na wyjeździe Nantes.
Rewanże 1/4 finału we wtorek 3 maja. Transmisja meczu Orlen Wisła - Kadetten w Eurosporcie 1 i w Playerze o godzinie 20.45. Lepszy z tej pary awansuje do Final Four.