KMŚ. Łomża Industria Kielce - Al Ahly: wynik meczu i relacja - IHF Super Globe

23/10/2022, 16:40 GMT+2

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce pokonali 35:26 Al Ahly w meczu o trzecie miejsce w klubowych mistrzostwach świata. Tym samym kielczanie nawiązali do sukcesu z 2016 roku. W turnieju zwyciężyła ekipa SC Magdeburg, która po dogrywce pokonała Barcelonę 41:39.

Daniel Dujshebaev nakręcał akcje Łomży Industrii Keilce

linkPolski zespół przegrał w półfinale z FC Barceloną, egipska drutyna z obrońcą trofeum SC Magdeburg 28:36.
Choć rywal zdecydowanie był z niższej półki niż kataloński hegemon, to podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.
Mistrzowie Polski trzymali na dwubramkowy dystans rywala z Egiptu. Dobrze w bramce spisywał się Andreas Wolff, a prym w ataku wiódł Francuz Nedim Remili.
Kielczanie dobrze prezentowali się w defensywie oraz w szybkim tempie budowali akcje ofensywne.
Na brawa zasłużył Artsem Karalek, który przy grze w osłabieniu aż trzykrotnie zdobył bramki. Ozdobą pierwszej części gry była akcja braci Dujshebaev. Alex obsłużył Daniela, a ten rzutem z powietrza pokonał bramkarza Al Ahly.
Najwięcej krwi zespołowi z Kielc napsuł Ahmed Nasr Allah. Na przerwę Łomża Industria Kielce schodziła przy prowadzeniu 16:13.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dobra gra w defensywie i trzymanie mistrzów Egiptu na dystans około trzech trafień.
Dobrze na parkiet wprowadzili się Szymon Sićko oraz Haukur Thrastrason, który obsługiwał Nicolasa Tournata.
Akradiusz Moryto wykonuje rzuty karne w ekipie mistrzów Polski
W bramce Wolff świetnie powstrzymał Hasana, który trzy razy wykonywał rzuty karne. Zawodnicy z Kielc poprawili skuteczność w drugiej połowie i systematycznie powiększali przewagę, wykazując się doświadczeniem.
Mistrzowie Polski zmazali plamę po porażce z FC Barceloną i zwyciężyli 35:26. Wygrana oznaczała czek na 150 tysięcy dolarów oraz nawiązanie do sukcesu z 2016 roku, gdy kielczanie wywalczyli 3. miejsce w IHF Super Globe.
Faworyzowana Barcelona w finale uległa drużynie SC Magdeburg 39:41.
Łomża Industria Kielce - Al Ahly 35:26 (16:13)
Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki - Nicolas Tournat 8, Nedim Remili 5, Arciom Karalek 4, Arkadiusz Moryto 4, Szymon Sićko 4, Michał Olejniczak 3, Alex Dujshebaev 2, Miguel Sanchez-Migallon 2, Igor Karacic 1, Daniel Dujshebaev 1, Haukur Thrastarson 1, Tomasz Gębala, Szymon Wiaderny.
Najwięcej bramek dla Al Ahly zdobyli: Ahmed Mesilhy 5, Omar Hassan, Ahmed Allah i Omar Dahroug po 4.
Karne minuty: Łomża Industria - 8, Al Ahly - 2. Sędziowali: Robert Schulze i Tonnies Tobias (Niemcy).
Autor: fira / Źródło: eurosport.pl