Francja - Islandia: wynik i relacja - ME piłkarzy ręcznych 2022

22/01/2022, 20:02 GMT+1

Francja zatrzymana w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych. Złotych medalistów igrzysk olimpijskich zaskoczyli Islandczycy, którzy wygrali w Budapeszcie 29:21. Wciąż niepokonani w tej grupie są Duńczycy.

Francuzi są jednym z faworytów turnieju. Od początku kroczyli w nim od zwycięstwa do zwycięstwa, lecz wreszcie ich passa została przerwana. W drugim meczu fazy zasadniczej grupy I pogromcami Trójkolorowych zostali Islandczycy.

Mur w bramce i niesamowity duet w ataku

Po wyrównanym początku ekipa z północy Starego Kontynentu zaczęła stopniowo budować swoją przewagę. Na przerwę zawodnicy Gudmundura Gudmundssona schodzili prowadząc aż 17:10.
W drugiej połowie kontrolowali to, co dzieje się na boisku. W efekcie wygrali, a nawet rozbili utytułowanych rywali aż 29:21.
Zwycięstwo nad Francją było możliwe głównie dzięki znakomitej postawie w bramce Viktora Hallgrimssona, który zatrzymał 15 z 34 rzutów rywali. 21-letni golkiper został wybrany graczem meczu.
Za zdobywanie bramek dla Islandczyków odpowiadali głównie Omar Magnusson (10) oraz Gisli Kristjansson (9).

Dania z kompletem zwycięstw

W tabeli grupy I z kompletem zwycięstw prowadzi Dania (6). Mistrzowie świata wygrali na zakończenie dnia z będącą bez punktów Chorwacją 27:25. Dzięki zwycięstwu Dania jest już bardzo blisko awansu do strefy medalowej.
Jej bohaterem był Mikkel Hansen. 34-letni gwiazdor rzucił osiem bramek.
Za plecami Skandynawów są Francja i Islandia. Obie ekipy mają po cztery punkty.
W grze o awans do półfinału liczą się jeszcze Holandia (2 pkt) i Czarnogóra (2). W starciu tych drużyn lepsi okazali się Pomarańczowi (34:30).
O medale zagrają po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup.