Francja - Arabia Saudyjska: wynik i relacja - MŚ piłkarzy ręcznych 2023 - Piłka ręczna

14/01/2023, 19:49 GMT+1

Francuzi pokonali w Katowicach Arabię Saudyjską 41:23 (24:14) w meczu grupy B mistrzostw świata piłkarzy ręcznych rozgrywanych w Polsce i Szwecji.

Francuzi w meczu otwarcia turnieju wygrali w katowickim Spodku z Biało-Czerwonymi 26:24. Ich rywale doznali wcześniej porażki ze Słoweńcami 19:23.

Mistrzowie olimpijscy z Tokio byli oczywistymi faworytami spotkania i wywiązali się z tej roli. W pierwszej połowie Saudyjczycy co prawda zdołali zmniejszyć stratę do dwóch bramek (10:12), ale potem Francuzi rzucili siedem goli z rzędu, rywale złapali dwie kary, czerwoną kartkę i emocje się skończyły.

Ćwiczyli warianty w ataku

Po przerwie Trójkolorowi dominowali na boisku, mogli poćwiczyć różne warianty ataku i wysoko wygrali.
W drugim sobotnim spotkaniu tej grupy Polacy zagrają ze Słowenią.
Francja - Arabia Saudyjska 41:23 (24:14)
Najwięcej bramek dla Francji: Yanis Lenne 8, Nicolas Tournat 6, Kentin Mahe 6; dla Arabii Saudyjskiej: Abdullah Al-Abbas 5, Mahdi Al-Salem 5.

Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP