Dania - Szwecja: wynik finału - mistrzostwa świata w piłce ręcznej Egipt 2021

31/01/2021, 18:23 GMT+1

Reprezentacja piłkarzy ręcznych Danii wygrała 26:24 finałowy mecz mistrzostw świata ze Szwecją i po raz drugi z rzędu sięgnęła po mistrzowskie trofeum.

Piłkarze ręczni Danii drugi raz z rzędu wygrali finał mistrzostw świata

Finał od początku było bardzo wyrównany, choć pod koniec pierwszej połowy nieznaczną przewagę mieli Szwedzi. Obrońcy tytułu zdołali wyrównać i na przerwę oba zespoły zeszły przy stanie 13:13.
Druga połowa przebiegała według podobnego scenariusza, ale role w pewnym momencie się odwróciły i to Duńczycy wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Gracze Trzech Koron rzucili się do odrabiania strat.

Duńczycy do końca zachowali zimną krew

Byli blisko, ale przy stanie 25:23 nie wykorzystali rzutu karnego, obronionego przez fenomenalnie grającego Niklasa Landina. Piłka trafiła w ręce Duńczyków, którzy ponownie podwyższyli prowadzenie. Szwedzi zdołali jeszcze strzelić jednego gola, ale ze zwycięstwa cieszyła się reprezentacja Danii, która po raz drugi z rzędu i drugi w historii jej występów na mistrzostwach świata sięgnęła po najcenniejsze trofeum.
Dla Szwedów, którzy w przeszłości czterokrotnie byli najlepszą drużyną globu, ale od blisko dwóch dekad tylko raz zdołali awansować do półfinału, sukcesem była sama walka z Duńczykami o mistrzowski tytuł. Srebrne medale to dużo więcej, niż oczekiwali przed rozpoczęciem imprezy w Egipcie.
Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani w mistrzostwach na 13. miejscu.