Dania - Francja: Wynik meczu i relacja - Mecz o trzecie miejsce ME piłkarzy ręcznych

30/01/2022, 17:04 GMT+1

Świetne widowisko w Budapeszcie w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Duńczycy pokonali 35:32 Francuzów, rewanżując się za przegrany finał igrzysk olimpijskich w Tokio.

Statystyka przed meczem o brązowy medal zdecydowanie wskazywała na Francję, która w historii pięciu potyczek podczas Euro z Danią, za każdym razem zwyciężała.

Regularna kanonada

W składzie skandynawskiej drużyny nie mógł zagrać kontuzjowany Mikkel Hansen. Już w trakcie spotkania urazu doznał inny super strzelec Duńczyków Mathias Gidsel.
Oba zespoły zaczęły spotkanie od regularnej kanonady. Gole często padały raz z jednej, raz z drugiej strony. Lepiej w mecz wszedł francuski bramkarz Vincent Gerard, co wydatnie przełożyło się na prowadzenie Trójkolorowych.
Z czasem do jego poziomu dostosował się jego vis-a-vis Niklas Landin. Duńczycy zdołali odrobić straty, ale Ludovic Fabregas w ostatniej akcji pierwszej połowy ustalił wynik tej części gry.
Magnus Jensen po trzech kolejnych trafieniach zapewnił, i powiększył, pierwsze prowadzenie Skandynawów w meczu. Nie był to koniec dużych emocji, gdyż Francuzi znowu wyrównali stan rywalizacji i chwilowo znowu byli na plusie.
Dogrywka to zasługa Dika Mema. W dodatkowym czasie gry przewaga Duńczyków nie podlegała dyskusji, dla których był to już czwarty brązowy medal ME. W dorobku mają też dwa złote i jeden srebrny krążek.