Czarnogóra – Francja: dwie czerwone kartki w meczu mistrzostw Europy 2022 – piłka ręczna

24/01/2022, 21:41 GMT+1

Poniedziałkowy mecz fazy zasadniczej mistrzostw Europy w piłkę ręczną pomiędzy Francją i Czarnogórą obfitował w czerwone kartki. Sędziowie pokazali aż dwie jeszcze przed upływem 18 minut gry, wyrzucając po jednym zawodniku z obu zespołów. Skala tych przewinień wyraźnie się jednak różniła.

Był to bardzo ważny mecz w kontekście rywalizacji o awans do 1/2 finału czempionatu Starego Kontynentu. W efekcie tego byliśmy świadkami kilku ostrych spięć na boisku w Budapeszcie. Już w 13. minucie czerwoną kartkę otrzymał kapitan reprezentacji Czarnogóry Vasko Sevaljević, który w ferworze walki uderzył przedramieniem w twarz Nikolę Karabaticia.

Ryzyko bramkarza

O ile w tym przypadku decyzja sędziów wydawała się w pełni uzasadniona, o tyle kolejny incydent może budzić pewne dyskusje. Pięć minut po usunięciu z boiska Sevaljevicia dołączył do niego Vincent Gerard. Francuski bramkarz opuścił swoje pole, starając się przeciąć podanie w okolicach linii środkowej boiska.
- Ależ ryzyko podjął golkiper PSG - komentował w Eurosporcie Krzysztof Bandych.
Interwencja okazała się nieskuteczna, a Gerard wyraźnie zahaczył ręce rywala, wybijając mu z nich piłkę. Faulowany Milos Vujović dodał jednak w tej sytuacji sporo od siebie. Zrobił jeszcze krok do przodu i dopiero po chwili padł, jak rażony piorunem, z wielkim grymasem bólu na twarzy. Powtórki pokazały, że Gerard nawet jej nie trącił. Sędziowie po analizie wideo wyrzucili Francuza z boiska.
- Nie do wiary. Dzieje się, drodzy państwo, w tym meczu - dodał zdziwiony Bandych.
Wydarzenia te nie przeszkodziły jednak Francji w odniesieniu okazałego zwycięstwa 36:27.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl