Brazylia - Polska: wynik meczu i relacja - MŚ w piłce ręcznej 2021

19/01/2021, 21:05 GMT+1

To był prawdziwy popis podopiecznych trenera Patryka Rombla na zakończenie grupowej fazy wstępnej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W Kairze Polacy pokonali mocną Brazylię 33:23 (12:10). W drugiej połowie Biało-Czerwoni wręcz zmietli z parkietu rywali. Teraz czas na drugą część imprezy w Egipcie.

Jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania wiadomo było, że oba zespoły awansują do kolejnej fazy turnieju. Stało się tak, bo wcześniej we wtorek Hiszpania pokonała Tunezję (36:30) i tym samym zapewniła sobie zwycięstwo w grupie B.
Polacy i Brazylijczycy przed bezpośrednim starciem mieli po dwa punkty na koncie. To nie był jednak absolutnie mecz bez znaczenia. W drugiej fazie mundialu, gdzie zagrają po trzy najlepsze ekipy z każdej z ośmiu grup, liczy się dorobek wywalczony w rundzie wstępnej.
Zespół z Ameryki Południowej, który w mistrzostwach świata występuje nieprzerwanie od 1995 roku, był faworytem meczu.
Od początku widać było, że Polacy czują się znakomicie i nie zamierzają przegrać. Kapitalnie ponownie prezentował się bramkarz Adam Morawski. Rywale nie mieli na niego sposobu. Biało-Czerwoni prowadzili 8:5, ale potem mieli lekki zastój i przegrywali 8:9. Pierwsze 30 minut wygrali jednak 12:10.
Warto zwrócić także uwagę na świetną postawę lewego rozgrywającego Michała Olejniczaka. 19-latek nie dość, że sam świetnie rzucał, to jeszcze zagrywał do naszych obrotowych z Maciejem Gębalą na czele. Ponownie nie do zatrzymania był Arkadiusz Moryto. W pierwszej połowie rzucił pięć goli, większość z rzutów karnych.

Polacy genialnie rozpoczęli drugą połowę i kontynuowali świetną grę do końca meczu. Przez 12 jej pierwszych minut zaliczyli aż 12 bramek, a stracili tylko cztery. Co chwilę zdobywali bramki rzutami przez prawie całe boisko, bo walczący dramatycznie o odrobienie start rywale wycofywali golkipera. Widać było, że Biało-Czerwoni ten element mają znakomicie opanowany – błędów praktycznie nie było.
Potem podopieczni Patryka Rombla kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Utrzymywali bezpieczną przewagę (29:20 w 53. minucie). Wiadomo było, że nic złego w tym meczu stać im się nie może. Zwyciężyli 33:23. Zawodnikiem spotkania został wybrany Morawski.
Druga wygrana w fazie wstępnej grupowej stała się faktem. W pierwszej kolejce Biało-Czerwoni pokonali Tunezję (30:28).
Teraz przed Polakami czas na drugą część mundialu. Zagrają w jednej z czterech sześciozespołowych grup, z których po dwie najlepsze wystąpią w ćwierćfinale. Na tym etapie liczone będą punkty, które dana drużyna zdobyła z ekipami, które również uzyskały awans.
Brazylia - Polska 23:33 (10:12)