Niedosyt piłkarzy Lecha. Stracili gola w końcówce

Akt. 10/08/2023, 22:16 GMT+2

Lech Poznań pokonał słowacki zespół Spartak Trnawa 2:1 (0:0) w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Kolejorz był zespołem zdecydowanie lepszym, ale można powiedzieć, że trochę na własne życzenie wygrał minimalnie. Za tydzień rewanż w Trnawie.

Lech pokonał Spartaka 2:1

Poznaniacy po wyeliminowaniu litewskiego Żalgirisu Kowno (3:1 u siebie i 2:1 na wyjeździe), w czwartek mierzyli się z trzecią drużyną poprzedniego sezonu ligi słowackiej.

Lech trafiał po przerwie

Spartak to jeden z najbardziej "polskich" zespołów zagranicznych. W jego szerokim składzie jest ośmiu piłkarzy mających za sobą staż w ekstraklasie, a sam szkoleniowiec Michal Gasparik w latach 2011-2012 występował w Górniku Zabrze.
Przez większość czwartkowego spotkania wydawało się, że wyniesiona z polskich stadionów wiedza niewiele pomogła piłkarzom Spartaka. Na Bułgarskiej to Lech miał inicjatywę i przeważał.
Do przerwy piłkarze Kolejorza nie zdołali jednak strzelić gola. Sztuka ta udała się dopiero w drugiej połowie.
Po zmianie stron piłkarze trenera Johna van den Broma z animuszem ruszyli do przodu. Na efekt trzeba było czekać minutę. Joel Pereira dośrodkował z prawej strony do Filipa Marchwińskiego, a ten ładnym strzałem z wyskoku pokonał bramkarza.

Piłkarze Lecha cieszą się z gola

Lech poszedł za ciosem i podwyższył na 2:0 w 63. minucie. Tym razem powodzenie przyniosła składna akcja Marchwińskiego z Kristofferem Velde. Gol Norwega dał spokój lechitom, którzy w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe.

Nieuwaga w obronie

Kiedy wydawało się, że poznaniacy pojadą na rewanż do Trnawy z bardzo korzystnym wynikiem, przydarzył im się błąd. W 87. minucie rywale wykonywali rzut wolny, po którym piłkę najpierw źle odbił Mikael Ishak, a następnie do siatki skierował ją Lukas Stetina. Do końca meczu więcej goli już nie padło.
Lech Poznań - Spartak Trnawa 2:1 (0:0)
Bramki: Marchwiński (46'), Velde (63') - Stetina (87')