Duńczycy rozczarowani brakiem zwycięstwa z Legią. "Dziki dramat"

Akt. 25/08/2023, 10:48 GMT+2

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z FC Midtjylland 3:3 w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Spotkanie przyniosło kibicom dużą dawkę emocji, a duńskie media określiły je mianem "szalonej i emocjonującej piłkarskiej fiesty pełnej bramek".

Midtjylland - Legia Warszawa w 4. rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy (Getty Images)

Czwartkowe starcie Legii z Midtjylland od pierwszych minut było niezwykle emocjonujące. Świetnie spisujący się tego dnia przy stałych fragmentach gry gospodarze aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i trzykrotnie je tracili, kolejno po bramce Marca Guala w pierwszej, a także trafieniach Bartosza Slisza oraz Blaza Kramera w drugiej połowie.

"Wynik dwumeczu dalej jest sprawą otwartą"

Nie może zatem dziwić, że duńskie media są rozczarowane końcowym wynikiem. Dziennikarze ”Ekstrabladet” piszą o straconej szansie na zwycięstwo, tytułując artykuł "dzikim dramatem w Herning".
"Teraz czeka nas bardzo, ale to bardzo trudny mecz w stolicy Polski, gdzie tysiące fanów stwarzają niepowtarzalny nastrój na swoim stadionie, co można obejrzeć na wielu filmach na YouTube. Będzie więc ciężko” - stwierdzono.
”BT” napisał z kolei, że ”z trzykrotnym prowadzeniem FCM było bardzo blisko wygranej, lecz polscy goście za każdym razem wyrównywali, a remis oznacza, że walka o fazę grupową LK będzie do końca zażarta i w Warszawie z pewnością nie będzie łatwo”.
Nieco więcej optymizmu przebija się za to ze słów agencji Ritzau.
"Po szybkim i intensywnym spotkaniu, które dało nam tylko remis, ostateczne starcie nastąpi za tydzień w Warszawie, a wynik dwumeczu dalej jest sprawą otwartą" - podkreślono.

Legia zremisowała w Danii z FC Midtjylland 3:3

Rewanż Legia - Midtjylland zostanie rozegrany w czwartek, 31 sierpnia. Początek o 21.00, a wynik na żywo i relacja live w eurosport.pl.