Na włoskich boiskach grali Polacy. Napoli z kompletem punktów

22/10/2023, 06:20 GMT+2

Reprezentanci Polski Piotr Zieliński i Paweł Dawidowicz stanęli naprzeciw siebie w meczu 9. kolejki włoskiej ekstraklasy. Lepsza okazała się drużyna pierwszego z nich. Mistrzowie Włoch wygrali wyjazdowy mecz z Veroną 3:1. W sobotę na boisko wybiegł również Karol Linetty, ale jego Torino uległo 0:3 Interowi, który wskoczył na pozycję lidera Serie A.

Napoli świętowało mistrzostwo Włoch

Bohaterami meczu w Weronie byli Gruzin Chwicza Kwaracchelia i Matteo Politano. Pierwszy zdobył dwie bramki, a drugi - jedną i zaliczył asysty przy obu golach kolegi. Gospodarze, którzy przegrywali już 0:3, odpowiedzieli trafieniem Serba Darko Lazovica w 60. minucie.
Dawidowicz rozegrał cały mecz w barwach Verony, natomiast Zieliński z Napoli został zmieniony w 84. minucie.
Obrońcy tytułu z dorobkiem 17 punktów zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli Serie A.

Awans Interu

W Turynie wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Prowadzenie Interowi zapewnił w 59. minucie Francuz Marcus Thuram, a podwyższył osiem minut później argentyński mistrz świata Lautaro Martinez, który z 11 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców Serie A.
W doliczonym czasie gry wynik na 3:0 dla gości ustalił z rzutu karnego reprezentant Turcji Hakan Calhanoglu.
W podstawowym składzie gospodarzy wybiegł Linetty. Pomocnik reprezentacji Polski grał do 86. minuty, a krótko wcześniej został ukarany żółtą kartką.
Dzięki zwycięstwu Inter co najmniej jeden dzień będzie liderem. Ma 22 punkty i o jeden wyprzedza lokalnego rywala AC Milan, który w niedzielny wieczór podejmie w szlagierze trzeci obecnie Juventus Turyn (17 pkt) Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika.