Świetny występ Szczęsnego. Cenna wygrana Juventusu

Piotr Onami

Akt. 05/11/2023, 22:53 GMT+1

Minimalistyczny futbol Juventusu po raz kolejny wziął górę nad polotem i ofensywną grą. Piłkarze Starej Damy wygrali na wyjeździe z Fiorentiną 1:0 w ramach 11. kolejki Serie A. Jednym z bohaterów spotkania był Wojciech Szczęsny.

Serie A: Juventus - AC Milan

Pierwsza połowa miała rzadko spotykany przebieg. Fiorentina przeważała w posiadaniu piłki (73 procent), oddała aż 12 strzałów przy zaledwie jednym Juventusu, ale to Stara Dama prowadziła 1:0. Główna w tym zasługa dwóch osób: strzelca gola Fabio Mirettiego i świetnie broniącego Szczęsnego.

Znakomite parady

Na uwagę zasługują zwłaszcza dwie interwencje Polaka. Najpierw obronił nieprzyjemny strzał Argentyńczyka Nicolasa Gonzaleza. Zadanie było tym trudniejsze, że piłka skozłowała tuż przed bramkarzem Juventusu. Natomiast w 44. minucie popisał się kapitalną paradą po uderzeniu Cristiano Biraghiego z rzutu wolnego.
Miretti zapewnił prowadzenie turyńczykom w minucie 10. Filip Kostić podał mocno po ziemi, a Włoch z kilku metrów dopełnił formalności. Później Juventus strzału już nie oddał.

Wojciech Szczęsny był pewnym punktem Juventusu

Po zmianie stron momentami cały zespół gości stał przed własnym polem karnym, a kilka kontr nie przyniosło żadnego efektu. Jednak Fiorentina grała niewiele lepiej, liczba niecelnych strzałów wzrosła, a Szczęsny nie miał wiele pracy.
W 68. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Polak dał dobrą zmianę, był kilka razy faulowany, próbował dogrywać do partnerującego mu w ataku Dusana Vlahovicia. Okazji do zdobycia bramki nie miał.
Wynik już się nie zmienił i Juventus cieszy się z trzech cennych punktów.
Po 11. kolejkach Serie A zespół Massimiliano Allegriego jest drugi w tabeli i traci dwa punkty do prowadzącego Interu. Fiorentina jest ósma.
Fiorentina - Juventus 0:1 (0:1)
Bramka: Miretti (10)