Juventus przegrał z AC Milan. Olivier Giroud strzelił pięknego gola - Serie A

29/05/2023, 07:29 GMT+2

Piłkarze AC Milan na kolejkę przed końcem sezonu w Serie A zapewnili sobie prawo występów w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. To efekt wyjazdowej wygranej w Turynie z Juventusem 1:0.

Inter Mediolan - AC Milan w półfinale Ligi Mistrzów 2022/23

Losy szlagieru 37. kolejki rozstrzygnęły się w 40. minucie - Wojciecha Szczęsnego pokonał wówczas pięknym precyzyjnym strzałem głową Olivier Giroud, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Davide Calabrii.

W podobnym czasie, krótko przed przerwą, doświadczony francuski napastnik pokonał Szczęsnego w grudniowym meczu 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze (Francja wygrała wówczas 3:1).
W niedzielę piłkarze Juventusu mieli swoje szanse na przynajmniej remis, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Mike'a Maignana. Od 63. minuty w ekipie gospodarzy grał Arkadiusz Milik.

Walczą już tylko o Ligę Europy

Niedzielne zwycięstwo w Turynie oznacza, że czwarty w tabeli Milan (67 pkt) zapewnił sobie udział w Lidze Mistrzów, po Napoli (87), Lazio Rzym (71) i Interze Mediolan (69). Juventus, któremu odjęto karnie 10 punktów, m.in. za nieprawidłowości przy transferach, zajmuje siódme miejsce - 59 pkt, co oznacza grę w Lidze Konferencji. W ostatniej kolejce może przesunąć się na pozycję, dającą grę w bardziej prestiżowej Lidze Europy, jednak musi nie tylko pokonać na wyjeździe Udinese, ale też liczyć na stratę punktów przez Atalantą (gra z Monzą) lub Romę (ze Spezią).