Grzegorz Krychowiak strzelił gola samobójczego w meczu Al-Ettifaq - Abha Club

09/03/2024, 19:38 GMT+1

Grzegorz Krychowiak zaliczył poważną wpadkę w 23. kolejce saudyjskiej ekstraklasy. Były reprezentant Polski strzelił kuriozalnego gola samobójczego, w wyjazdowym meczu jego zespołu Abha Club z Al-Ettifaq. Po tym trafieniu gra gości całkowicie się posypała.

Grzegorz Krychowiak: okres w PSG był trudny

W poprzedniej kolejce 34-letni Krychowiak zdobył dwie bramki dla swojej drużyny (łącznie ma sześć trafień w tym sezonie). Sobotniego meczu z siódmym w tabeli Al-Ettifaq, którego trenerem jest Steven Gerrard, "Krycha” nie będzie dobrze wspominać.

Grzegorz Krychowiak strzelił gola samobójczego

W 54. minucie, jeszcze przy stanie 0:0, doświadczony polski pomocnik zaliczył poważną wpadkę.
Stojąc przed własnym polem karnym zagrał piłkę w kierunku swojej bramki, ale... akurat nie było w niej golkipera gości Cipriana Tatarusanu. W efekcie rumuński bramkarz nie zdążył do zagranej przez Polaka piłki, która wpadła do siatki.
Później rozkojarzona drużyna Abha Club straciła jeszcze dwa gole, oba po strzałach piłkarzy znanych z występów m.in. w Olympique Lyon. W 73. minucie na 2:0 podwyższył Kameruńczyk Karl Toko Ekambi, a w końcówce spotkania wynik ustalił Francuz Moussa Dembele.
Krychowiak rozegrał całe spotkanie, został ukarany żółtą kartką.

Sprowadził go Michniewicz

Abha Club ma na koncie 18 punktów i zajmuje przedostatnie, 17. miejsce w lidze. Na początku sezonu trenerem tej drużyny był Czesław Michniewicz, który chciał Krychowiaka w swojej ekipie. 1 października władze klubu rozstały się jednak z byłym selekcjonerem Biało-Czerwonych.
Krychowiak jesienią 2023 roku ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji Polski. Rozegrał w niej 100 meczów.