Wielkie chwile Ronaldo w meczu z zespołem Krychowiaka

Akt. 24/05/2023, 07:06 GMT+2

Al Nassr Rijad, w którego składzie od kilku miesięcy występuje słynny Cristiano Ronaldo, nie powiedział ostatniego słowa w walce o mistrzostwo kraju. Drużyna portugalskiego gwiazdora pokonała w derbach 3:2 Al Shabab, drużynę Grzegorza Krychowiaka.

Ronaldo na pierwszej konferencji jako piłkarz Al-Nassr

W 2016 roku Ronaldo i Krychowiak byli u szczytu swoich karier. Portualczyk wygrał z Realem Ligę Mistrzów, potem z Portugalią mistrzostwo Europy, eliminując w ćwierćfinale Polaków z Krychowiakiem w składzie. Jak pamiętamy, świetny turniej i cały sezon naszego pomocnika zaoowocował jego głośnym transferem do PSG.
Siedem lat później obaj stanęli po przeciwnych stronach barykady w derbach Rijadu. Faworytem był Al Nassr, będący drugą siłą ligi. Na trzy kolejki przed końcem ekipa CR7 wciąż marzyła o wyprzedzeniu na koniec rozgrywek lidera, Al-Ittihad.

Od 0:2 do 3:2

Zajmująca w lidze trzecie miejsce drużyna Krychowiaka była we wtorek bliska sprawienia niespodzianki.
Po czterdziestu minutach i dwóch bramkach Cristiana Guanki drużyna gości prowadziła na stadionie faworyta 2:0. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat jeszcze w pierwszej połowie, gdy kontaktowego gola strzelił Adrian Talisca. Do wyrównania niedługo po przerwie doprowadził Abdulrahman Ghareeb.
Decydujące słowo tego dnia należało do Ronaldo. To właśnie Portugalczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, którego razem z kolegami nie oddał już do ostatniego gwizdka. Bramkę zapisał na koncie w efektownym stylu.
Na dwie kolejki przed końcem drużyna Portugalczyka traci do Al-Ittihad trzy punkty.