Kolejna sensacja w Pucharze Włoch. Odpadł obrońca tytułu

21/12/2023, 08:26 GMT+1

Inter Mediolan pożegnał się z Pucharem Włoch w 1/8 finału. Obrońca tytułu odpadł po sensacyjnej porażce u siebie z Bologną 1:2. W ekipie gości cały mecz rozegrał 19-letni pomocnik Kacper Urbański.

Fiorentina - Inter w finale Pucharu Włoch (IMAGO)

W składzie gości nie zobaczyliśmy drugiego Polaka. Łukasz Skorupski tym razem usiadł na ławce rezerwowych.
Po 90 minutach meczu na San Siro było 0:0 (w 65. minucie rzutu karnego dla Interu nie wykorzystał Lautaro Martinez), ale w dogrywce padły aż trzy bramki.
Kiedy w 92. minucie gola dla Interu strzelił Carlos Augusto, wydawało się, że faworytowi już nic złego się nie stanie.
Tymczasem Bologna między 112. i 116. minutą zdobyła dwie bramki - najpierw Sam Beukema, a następnie Dan Ndoye - zapewniając sobie awans. W ćwierćfinale zmierzy się z Fiorentiną.

Bolesna porażka

Inter w dwóch poprzednich sezonach triumfował w rozgrywkach o Puchar Włoch, a łącznie zdobył to trofeum dziewięć razy.
- To porażka, która boli. Byliśmy ostatnio podwójnymi posiadaczami tego trofeum. Zagraliśmy dobrze do ostatniego kwadransa. Taka jest piłka nożna - przyznał trener Interu Simone Inzaghi.

Bologna pokonała na San Siro obrońcę tytułu

We wtorek też doszło do niespodzianki w 1/8 finału.
Piłkarze mistrza kraju SSC Napoli, bez Piotra Zielińskiego w składzie, przegrali u siebie z Frosinone aż 0:4, tracąc wszystkie gole w drugiej połowie.
Goście po raz pierwszy w historii wystąpili w 1/8 finału Pucharu Włoch.
Napoli wygrało wszystkie poprzednie mecze (sześć) z Frosinone we wszystkich rozgrywkach.