Porażka z trzecioligowcem to nie wszystko. Bayern ma problem przed starciem z BVB

Mateusz Kalina

02/11/2023, 14:43 GMT+1

To nie była udana środa dla Bayernu Monachium. Drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela niespodziewanie przegrała w 1/16 finału Pucharu Niemiec 1:2 z 1.FC Saarbruecken. Kolejną złą wiadomością dla Bayernu jest poważny uraz Matthijsa de Ligta. W czwartek poznaliśmy diagnozę.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

Holender musiał opuścić boisko w 25. minucie. Zastąpił go Austriak Konrad Laimer. W tym momencie Bayern prowadził jeszcze 1:0 po golu Thomasa Muellera. Trzecioligowcom udało się jednak odwrócić losy spotkania, wygrać 2:1 i wyrzucić faworyta z rozgrywek.
Badania wykazały, że De Ligt uszkodził więzadło poboczne piszczelowe i będzie musiał pauzować od czterech do sześciu tygodni.

Kto zagra z BVB?

Przed Bayernem w sobotę starcie z Borussią Dortmund w Bundeslidze. Sytuacja defensywy ekipy z Monachium przed tym meczem nie prezentuje się kolorowo. Jedynym w pełni zdrowym środkowym obrońcą jest Koreańczyk Kim Min-jae. Dopiero w poniedziałek treningi po urazie mięśniowym wznowił Dayot Upamecano. Jego gotowość na 90 minut walki stoi pod znakiem zapytania.
Tuchel będzie miał więc spory ból głowy. Już podczas meczu z Saarbruecken kamery wychwyciły jego reakcję na uraz De Ligta, a końca problemów nie widać.