Puchacz przypomniał się selekcjonerowi. Drugoligowiec w półfinale Pucharu Niemiec

Akt. 01/02/2024, 08:15 GMT+1

Tymoteusz Puchacz w drugim meczu z rzędu zaliczył asystę. Tym razem Polak przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa drugoligowego Kaiserslautern w ćwierćfinale Pucharu Niemiec z Herthą Berlin 3:1. W zespole gospodarzy w podstawowym składzie wystąpił Michał Karbownik.

Puchacz o negatywnych komentarzach po jego występie z Walią

FC Kaiserslautern i Hertha to znane niemieckie marki, ale obecnie występują na drugim poziomie rozgrywek. Ich starcie w ćwierćfinale krajowego pucharu zapowiadało się ciekawie, lecz - jak się okazało - emocji nie było zbyt wiele.

Otrzyma powołanie na baraż?

Już w 5. minucie goście objęli prowadzenie. Puchacz zdecydował się na strzał z dalszej odległości, piłka trafiła jednak po drodze pod nogi Szwajcara Jana Elvediego, który świetnie ją opanował i płaskim uderzeniem z 12 metrów, tuż przy słupku, pokonał bramkarza gospodarzy.
Dla Polaka była to szósta asysta w sezonie i druga w drugim meczu z rzędu - w piątek zaliczył decydujące podanie w starciu 2. Bundesligi z Schalke (4:1). Czy lewy wahadłowy znajdzie się w reprezentacji na marcowowy baraż o udział w mistrzostwach Europy z Estonią? W poprzednim roku był już na liście powołanych przez selekcjonera Michała Probierza.

75 tysięcy widzów na meczu drugoligowców

Jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył Richmond Tachie (38.), a w 69. minucie trafienie na 3:0 zaliczył Czech Filip Kaloc. Gospodarzy stać było tylko na honorowego gola w doliczonym czasie gry Fabiana Reese.
Zarówno Puchacz, jak o Karbownik rozegrali całe spotkanie. Mecz oglądało prawie 75 tysięcy widzów.
Dzień wcześniej awans wywalczyła Fortuna Duesseldorf, która - również w spotkaniu drużyn z zaplecza Bundesligi - pokonała w rzutach karnych 4-3 FC Sankt Pauli. Po dogrywce było 2:2.

6 lutego lider Bundesligi Bayer Leverkusen w najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale podejmie VfB Stuttgart. Natomiast dzień później trzecioligowy FC Saarbruecken, który wyeliminował już sensacyjnie kilka drużyn, m.in. mistrza kraju Bayern Monachium (1 listopada wygrał w 1/16 finału 2:1), zagra u siebie z Borussią Moenchengladbach.