Pozytywne wieści na temat Lewandowskiego

Akt. 03/11/2023, 22:26 GMT+1

Xavi Hernandez, trener Barcelony, powiedział na konferencji prasowej, że po kontuzji Roberta Lewandowskiego nie ma już śladu. W sobotę ekipę Dumy Katalonii czeka ligowy mecz z Realem Sociedad.

El Clasico. FC Barcelona - Real Madryt (Getty Images)

Lewandowski opuścił kilka spotkań, w tym reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024, z powodu kontuzji kostki odniesionej 4 października w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z FC Porto. Napastnikowi bardzo zależało, żeby zdążyć na zeszłotygodniowe El Clasico. I dopiął swego, choć wszedł na boisko jako rezerwowy w 61. minucie. Zdążył oddać jeden strzał (piłka poleciała nad poprzeczką), ale widać było, że przymusowa przerwa niekorzystnie wpłynęła choćby na czucie piłki. Barcelona przegrała u siebie z Realem Madryt 1:2.
W sobotę Duma Katalonii, aktualnie czwarta drużyna w tabeli La Ligi (24 punkty), zmierzy się z piątym Realem Sociedad (19 pkt.) w 12. kolejce.

Xavi o stanie zdrowia Lewandowskiego

Xavi na piątkowej konferencji prasowej odniósł się do sytuacji zdrowotnej swojego zespołu, w tym Lewandowskiego.
- Raphinha i Lewandowski czują się dobrze, są gotowi na sto procent. Ich kontuzje odeszły w zapomnienie. To bardzo dobre dla drużyny, która ma dzięki temu więcej opcji i możliwości rotacji - powiedział trener mistrzów Hiszpanii.
Zdaniem gazety "Mundo Deportivo" Lewandowski znajdzie się w podstawowym składzie na mecz w San Sebastian. Początek w sobotę o godzinie 21.