Transfer się spłaca. Anglik znów uratował Real

Akt. 26/08/2023, 07:07 GMT+2

Real Madryt pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 1:0 w 3. kolejce ligi hiszpańskiej i prowadzi w tabeli z kompletem punktów. Ponownie zwycięstwo Królewskim zapewnił Jude Bellingham, sprowadzony latem za ponad 100 milionów euro z Borussii Dortmund.

Real Madryt - Manchester City w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów (źródło: Getty Images)

W piątkowy wieczór reprezentant Anglii strzelił gola na wagę wygranej w 81. minucie po uderzeniu głową.
Niespełna kwadrans wcześniej rzutu karnego dla Realu nie wykorzystał Rodrygo, którego strzał obronił golkiper gospodarzy Ivan Villar.

Rewelacyjny Bellingham

20-letni Bellingham spisuje się rewelacyjnie od początku sezonu, nie potrzebował wiele czasu na aklimatyzację. Na inaugurację zdobył bramkę w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z Athletic Bilbao, a w następnej kolejce dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i zaliczył asystę w wyjazdowym spotkaniu z Almerią (3:1).
Obecnie z dorobkiem czterech goli prowadzi w klasyfikacji strzelców, a jego zespół - w tabeli (dziewięć punktów).
Złą informacją dla kibiców Królewskich jest kontuzja Viniciusa Juniora, który musiał opuścić boisko już w 18. minucie.
Broniąca tytułu Barcelona Roberta Lewandowskiego (4 pkt w dwóch meczach) zagra w niedzielę na wyjeździe z Villarreal CF.