Atletico główkuje, Real bezradny w derbach. Pierwszy taki mecz od 20 lat

25/09/2023, 06:35 GMT+2

Piłkarze Realu Madryt doznali pierwszej porażki w sezonie. W niedzielnym meczu 6. kolejki hiszpańskiej LaLiga lepsze w derbach miasta okazało się Atletico, wygrywając na własnym stadionie 3:1.

Real pobity, tytuł odjeżdża. W Madrycie rządzi Atletico

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia. Już w czwartej minucie prowadzenie dał im były napastnik Realu Alvaro Morata, a w 18. podwyższył Antoine Griezmann. Obie bramki padły po dośrodkowaniach z lewej strony boiska - najpierw Samuela Lino, potem Saula Nigueza - i strzałach głową.

Morata skompletował dublet

Real złapał kontakt w 35. minucie za sprawą gola z dystansu Toniego Kroosa, ale na więcej Atletico nie pozwoliło. Tuż po przerwie znów osiągnęli dwie bramki przewagi, a na listę strzelców ponownie wpisał się Morata, ponownie po strzale głową. Drugą asystę zaliczył Niguez. Poprzedni raz Królewscy stracili trzy gole w jednym meczu z Gironą w sezonie 2003/04.
To już ósma porażka we wszystkich rozgrywkach Carlo Ancelottiego w starciu z zespołem Diego Simeone. Tylko z Luciano Spallettim włoski szkoleniowiec przegrał więcej spotkań - 11 - w całej swojej karierze.

Barcelona na czele

Zwycięstwo Rojiblancos oznacza, że prowadzenie w tabeli zachowała Barcelona. Duma Katalonii już w sobotę pokonała u siebie Celtę Vigo 3:2, a dwie bramki zdobył dla niej Robert Lewandowski. Niepokonana niespodziewanie jest również Girona, która także ma 16 punktów, ale gorszy bilans bramek. Real zajmuje trzecie miejsce ze stratą punktu.

Atletico natomiast awansowało na piątą pozycję. Od prowadzącej dwójki dzieli je pięć punktów, ale rozegrało o jeden mecz mniej.