Premier League. Luton Town - Tottenham. Wynik i relacja z meczu

Mateusz Kalina

07/10/2023, 16:22 GMT+2

Tottenham pokonał na wyjeździe Luton Town 1:0 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Gola na wagę cennego zwycięstwa strzelił Micky van de Ven. Goście całą drugą połowę grali w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Yves Bissouma.

FC Barcelona - Tottenham w meczu towarzyskim (źr. Getty Images)

W ósmej kolejce Premier League piłkarze Luton Town poszukiwali pierwszego ligowego zwycięstwa na własnym stadionie. Zadanie było tego dnia trudne, bo na Kenilworth Road zawitał Tottenham, który celował w przynajmniej chwilowe zajęcie miejsca na szczycie tabeli.
Spurs od razu ruszyli do zmasowanego ataku. Ledwie po pierwszych pięciu minutach goście mogli już prowadzić, ale Richarlison nie miał szczęścia. Co ciekawe, w tym okresie gry posiadanie piłki Tottenhamu wynosiło... 97 proc.! Na pierwszego gola musieli jednak poczekać.
Zanim to się stało, sytuację swojej drużynie utrudnił Yves Bissouma. Mając na swoim koncie żółtą kartkę, reprezentant Mali wykonał absurdalne "padolino", za które słusznie obejrzał drugie "żółtko". Wszystko działo się tuż przed przerwą.
Zaraz po rozpoczęciu gry w drugiej połowie niewyobrażalne pudło zaliczył napastnik Luton Town Elijah Adebayo.

Kiks Elijaha Adebayo

Van de Ven za trzy

Grający w osłabieniu Tottenham nie schował się za podwójną gardą. W 56. minucie ataki drużyny Ange Postecoglou w końcu przyniosły zamierzony efekt. Świetnym dryblingiem przy linii końcowej popisał się James Maddison. Anglik dograł piłkę do Micky’ego van de Vena, który trafił z bliska do bramki gospodarzy.
Jak się okazało, gol holenderskiego obrońcy dał Tottenhamowi komplet punktów. Spurs po tym zwycięstwie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli i będą czekać na to, co w tej serii spotkań zrobi tracący w tym momencie dwa punkty Manchester City. W niedzielę o 17:30, w hicie kolejki, The Citizens zagrają na wyjeździe z zajmującym trzecie miejsce Arsenalem.