Tak strzela Mateusz Musiałowski. Cudowny gol Polaka dla Liverpoolu U-21

Akt. 08/11/2023, 17:16 GMT+1

Bramka zdobyta przez Mateusza Musiałowskiego była ozdobą meczu trzeciej kolejki grupy 1 EFL Trophy, w którym zespół Barrow podejmował Liverpool U-21. Młodzi The Reds przegrali 1:2.

Liverpool - Everton w 23. kolejce Premier League

W 29. minucie Musiałowski otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na strzał. Piłka poleciała w samo okienko bramki gospodarzy. Stojący między słupkami 36-letni Josh Lillis nawet nie drgnął i tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.
W drugiej połowie do siatki trafiali już tylko gracze Barrow i po golach Seana Etaluku oraz Mazeeda Ogungbo wygrali 2:1.

Wysoka forma strzelecka

Dla Musiałowskiego był to już trzeci gol w tej edycji EFL Trophy. Poprzednio po jednej bramce zdobywał w meczach z Blackpool (porażka 2:5) i Morecambe (wygrana 3:0).
Polak, który do Liverpoolu trafił w 2020 roku z UKS SMS Łódź, dobrze spisuje się również w rozgrywkach Premier League 2. W pięciu meczach strzelił trzy gole i miał jedną asystę.
20-letni Musiałowski ma już za sobą nieoficjalny debiut w pierwszej drużynie The Reds. W lipcu 2022 zagrał w towarzyskim meczu ze Strasbourgiem. Jego zespół wygrał wtedy 3:0.