Liverpool - Arsenal. Andrew Robertson uderzony łokciem przez sędziego

Akt. 10/04/2023, 07:40 GMT+2

Jeden z sędziów liniowych niedzielnego meczu Liverpool - Arsenal w Premier League (2:2) może mieć poważne problemy. Po tym, jak piłkarz gospodarzy Andrew Robertson ruszył w jego kierunku z pretensjami, zrewanżował się Szkotowi uderzeniem łokciem w podbródek.

Andy Robertson podczas meczu Liverpool - Arsenal

Niedzielny hit angielskiej ekstraklasy był emocjonujący od pierwszej do ostatniej minuty. Do przerwy gospodarze przegrywali 1:2, kilka decyzji sędziowskich z pierwszej połowy nie przypadło im do gustu.

Robertson uderzony przez sędziego

Po gwizdku Robertson postanowił ze swoimi pretensjami udać się w kierunku arbitra liniowego Constantine'a Hatzidakisa. Wydawało się, że 29-letni Szkot nawet nieco odepchnął sędziego.
Ten jednak zareagował zaskakująco. Uniósł łokieć w kierunku twarzy piłkarza i uderzył go w podbródek.
Na murawie zapanowało zamieszanie. Robertson musiał być odciągany przez kolegów z zespołu. Prowadzący spotkanie arbiter główny pokazał mu w końcu żółtą kartkę.

Czy sędzia będzie ukarany? Sprawa jest badana

Były napastnik Premier League, Chris Sutton, który komentował mecz dla BBC, uważa, że arbiter liniowy powinien zostać ukarany.
- Naprawdę nie wiem, co on sobie myślał. O ile dobrze widzę, powinien zostać zawieszony. Będzie musiał odpocząć przez kilka meczów. Nie pamiętam innego takiego incydentu - powiedział Sutton.
Wiadomo, że całej sytuacji przyjrzy się teraz organ sędziowski PGMOL.
Kilka dni temu w Anglii głośno było o zawieszeniu piłkarza Fulham. Aleksandar Mitrović odbywa obecnie osiem meczów zawieszenia za odepchnięcie sędziego Chrisa Kavanagha w przegranym meczu Pucharu Anglii z Manchesterem United 19 marca.