Liverpool - Arsenal: wynik i relacja. Premier League

09/04/2023, 20:53 GMT+2

W hicie angielskiej Premier League lider tabeli Arsenal szczęśliwie zremisował na wyjeździe z Liverpoolem 2:2. Kanonierzy prowadzili na początku starcia 2:0, ale z upływem czasu dali się zdominować rywalom.

Liverpool FC - Real Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Arsenal jechał na Anfield z nadzieją na podtrzymanie kapitalnej passy w Premier League. Piłkarze trenera Mikela Artety wygrali siedem meczów z rzędu w angielkiej ekstraklasie. Tym razem jednak wywalczyli punkt, z którego mogą być zadowoleni.

Liverpool lepszy po przerwie

Początek meczu należał do Kanonierów, którzy przeprowadzali kolejne szybkie ataki. Pierwszego gola strzelili już w 6. minucie, a jego autorem był Gabriel Martinelli. Goście poszli za ciosem. Na 2:0 podwyższył dwadzieścia minut później Gabriel Jesus.
Ten zimny prysznic podziałał mobilizująco na ekipę Juergena Kloppa. The Reds z minuty na minutę przeważali coraz bardziej. Gola kontaktowego jeszcze przed przerwą z najbliższej odległości strzelił Mohamed Salah.
Po zmianie stron Liverpool dominował już niepodzielnie. Najlepszą szansę na wyrównanie miał Salah, ale zmarnował rzut karny. Sztuki tej dokonał dopiero w 87. minucie Roberto Firmino po uderzeniu głową.
Do końca meczu gospodarze mieli jeszcze kilka wybornych szans do strzelenia kolejnego gola, ale kapitalnie bronił Aaron Ramsdale, który uratował swojej drużynie remis.
Arsenal prowadzi w Premier League, mając na koncie 73 punkty. Drugie miejsce zajmuje Manchester City, który zgromadził 67 "oczek". Ma też mecz zaległy do rozegrania. Liverpool jest ósmy w tabeli (44 pkt).
Liverpool - Arsenal 2:2 (1:2)
Bramki: Mohamed Salah (42), Roberto Firmino (87) - Gabriel Martinelli (8), Gabriel Jesus (28)