Przełamanie Legii w Radomiu. Na takie spotkanie czekano w Warszawie ponad miesiąc

Akt. 05/11/2023, 19:41 GMT+1

W ostatnim niedzielnym meczu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Radomiaka Radom 1:0 (1:0). Był to dla niej pierwszy ligowy triumf od 27 września i wygranej 4:3 z Pogonią w Szczecinie.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa w 12. kolejce PKO BP Ekstraklasa (Newspix)

Niedzielne spotkanie było dla legionistów szansą na przełamanie fatalnej serii w ekstraklasie. Stołeczni przegrali cztery ostatnie mecze w tych rozgrywkach, kolejno z Jagiellonią Białystok (0:2), Rakowem Częstochowa (1:2), Śląskiem Wrocław (0:4) oraz Stalą Mielec (1:3).

Kapitan dał zwycięstwo Legii

Patrząc na aktualną formę, w lepszej dyspozycji byli gospodarze, którzy tylko w październiku zdobyli siedem z 12 możliwych do zgarnięcia punktów.
Od początku lepiej spisywali się jednak goście. Podopieczni Kosty Runjaicia pierwszą okazję stworzyli po upływie kwadransa, ale z uderzeniem Steve'a Kapuadiego bardzo dobrze poradził sobie Albert Posiadała.
Kluczowy moment pierwszej połowy nastąpił w 25. minucie. Wtedy w polu karnym rywali został sfaulowany Paweł Wszołek, a rzut karny na gola pewnie zamienił kapitan Legii Josue i było 0:1.

Josue dał Legii prowadzenie w meczu z Radomiakiem

Po przerwie radomianie ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Mieli większe posiadanie piłki, więcej stałych fragmentów gry, ale długo nie przekładało się to na tworzone sytuacje podbramkowe.
W końcówce przewaga gospodarzy znacząco wzrosła. Podopieczni Constantina Galci postawili w tej fazie meczu na dośrodkowania, ale po kolejnych wrzutkach skutecznie zagrożenie od własnej bramki oddalał Kacper Tobiasz.
Finalnie kibice nie obejrzeli już trafień, ani na 1:1, ani na 2:0 dla ekipy ze stolicy.
Dzięki zwycięstwu Legia zajmuje w tabeli szóste miejsce z dorobkiem 23 punktów. Radomiak jest ósmy (18). Liderem jest Śląsk Wrocław (30).
Radomiak Radom - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Bramka: Josue (25., z rzutu karnego).